2019_Toyota-GR_Supra

Toyota představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu upravenou GR Supru

Autor: Tisková zpráva -   29. 6. 2019


Úchvatné zvuky a podívanou na Festivalu rychlosti v Goodwoodu obohatí na začátku července ty nejlepší závodní, rallyové i silniční vozy Toyota. Na každoroční oslavě motorismu a motoristického sportu, která na historickou usedlost Goodwood na jihu Anglie láká tisíce fanoušků z celého světa, se představí zbrusu nová Toyota GR Supra v závodním i silničním provedení, ale dokonce i ve speciální úpravě pro driftování.

V proslulém závodu do vrchu se poprvé ukáže nová Toyota GR Supra GT4 Concept, za jejíž volant usedne Mike Conway, jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing. Prezentace tohoto modelu v Goodwoodu navazuje na světovou premiéru na ženevském autosalonu 2019, kde se představil jako studie možné podoby nové Toyoty GR – jako cenově dostupný vůz pro motoristické aktivity na regionální úrovni a soutěže GT4.

Festivalu se zúčastní i standardní Toyota GR Supra, která se vrací na scénu po své světové premiéře v loňském roce, kdy se zde poprvé ukázala veřejnosti s karoserií zahalenou do výrazného maskování „A90“.

Toyota GR Supra se představila v Detroitu. Vypadá skvěle a tak by měla i jezdit

Tentokrát nebude již žádné maskování. Netrpělivě očekávaný vůz již dorazil na evropské trhy. Volantu vozu se opět ujme hlavní konstruktér Tetsuja Tada, geniální tvůrce sportovních vozů, jenž stál v čele znovuzrození legendární Supry a rovněž vytvořil kupé Toyota GT86.

Prezentaci Toyoty GR Supra v Goodwoodu dodá další rozměr speciální provedení Toyota GR Supra Drift by HKS, které se poprvé ukáže v divácky atraktivní aréně ‚Live Action‘. Za volant vozu vytvořeného specialisty HKS na zakázkové úpravy usedne Nobuteru Taniguči, jedna z největších hvězd driftu z Japonska. Ze specifických vlastností tohoto vozu o výkonu 700 koní jmenujme systém přeplňování HKS GTIII-4R, zavěšení HKS Hipermax, brzdy Endless F:Racing a kola s obutím Yokohama Advan.

Hlavním lákadlem na stánku Toyota pro fanoušky motoristického sportu bude vůz Toyota TS050 Hybrid č. 8, který si dojel pro vítězství v letošním závodu 24 hodin Le Mans s posádkou ve složení Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso. Druhé vítězství za sebou ve světově proslulém závodu bylo zároveň vyvrcholením sezóny světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA, v němž tým TOYOTA GAZOO Racing vybojoval mistrovský titul v kategorii závodních jezdců i továrních týmů.

Vůz se představí po boku speciálně upravené Toyoty Hilux, s níž tým TOYOTA GAZOO Racing South Africa zvítězil na dakarské rallye 2019, a dále repliky vozu Yaris WRC, jenž má na svém kontě již tři vítězství v letošní sezóně světového rallyového šampionátu FIA.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2023: Macíkovi odražený kámen zablokoval brzdy, celkově drží 5. pozici

Diváci budou moci spatřit i Toyotu GR Supra VLN Edition, která úspěšně absolvovala premiéru ve světě motorsportu na letošní čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu s jezdeckou sestavou, jejímž členem byl i Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation. Vůz se představí včetně poškozené karoserie s poukazem na vysilující podmínky závodu na legendárním německém okruhu.

Přínosy aktivit týmu TOYOTA GAZOO Racing pro vývoj silničních modelů Toyota doloží přehlídka modelů GR Supra, Yaris GRMN a Corolla GR Sport, odhalených na ženevském autosalonu 2019.

Kromě oficiální festivalové prezentace automobilky Toyota spatří diváci i řadu historických vozů ve vlastnictví soukromých majitelů. Jedná se například o jedny z nejproslulejších rallyových vozů Celica ze soutěží pořádaných v 80. a 90. letech minulého století, kupé AE86 Corolla v rallyovém provedení nebo vůz Toyota TF108 Formula One z roku 2008.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek