DAKAR_2019_Press_006

Toyota oznámila složení týmu pro Rallye Dakar 2020

Autor: Tisková zpráva - 28. 10. 2019


TOYOTA GAZOO Racing oznámila hvězdnou sestavu pro Rallye Dakar, která se v lednu 2020 koná zcela poprvé na území Saudské Arábie. Tovární tým do závodu postaví posádky ve složení Nasser Al-Attiyah a navigátor Mathieu Baumel, Giniel de Villiers a navigátor Alex Haro, Bernhard Ten Brinke a navigátor Tom Colsoul, a Fernando Alonso a navigátor Marc Coma.

Uvedený závodní tým se Dakarské rallye účastní již od roku 2012. Nasser a Mathieu v rámci TOYOTA GAZOO Racing South Africa letos vybojovali pro Toyotu první celkové vítězství. Od první účasti na Rallye Dakar zaznamenal tým nejlepší celkové výsledky v této podobě: 3. místo (2012), 2. místo (2013), 4. místo (2014), 2. místo (2015), 3. místo (2016), 5. místo (2017) a 2. místo (2018).

Nasser Al Attiyah vyhrál s Toyotou v letošním Rallye Dakar kategorii automobilů

Do nadcházejícího ročníku legendární rallyové soutěže nasadí TOYOTA GAZOO Racing sestavu zkušených rallyových specialistů v kombinaci s relativními nováčky v této disciplíně. Nasser a Mathieu budou usilovat o obhajobu svého dakarského titulu s vidinou dalšího rozšíření již tak pozoruhodné sbírky úspěchů, včetně několikanásobného zisku světového poháru FIA v pohárovém seriálu Cross Country Rally a vítězství na Dakarské rallye. Dalším zkušeným závodníkem je Giniel, jenž se pyšní vítězstvím na Rallye Dakar 2009 a čtyřmi korunkami vítěze Marocké rallye, z nichž poslední získal tento měsíc s novým navigátorem Alexem. Bernhard, rovněž někdejší vítěz v Maroku, opět spojil síly s Tomem, jenž pochází z dynastie rallyových závodníků a disponuje letitými zkušenostmi z nejrůznějších rallyových disciplín s mnoha úspěchy v kategorii nákladních vozidel.

Fernando Alonso, dvojnásobný vítěz soutěže 24 hodin Le Mans a držitel mistrovského titulu ze světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA s týmem TOYOTA GAZOO Racing, dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1 a vítěz soutěže 24 hodin v Daytoně, bude na Rallye Dakar 2020 pilotovat čtvrtý nasazený vůz týmu TOYOTA GAZOO Racing s cílem uspokojit své ambice vyzkoušet si různorodé disciplíny motoristického sportu a stát se ještě komplexnějším závodním jezdcem. Vedle v kabině na sedadle navigátora usedne Marc, další španělská legenda světa motorsportu, ověnčená šesti světovými tituly z pohárového seriálu Cross Country Rally FIM a pěti vítězstvími na Dakaru v kategorii motocyklů. Španělské super duo závodníků, přecházejících od jiné disciplíny motorsportu, intenzivně od letošního srpna trénuje v nejnáročnějších podmínkách a terénech po celé Evropě, Africe a Středním východě. Co do počtu kilometrů pak Fernando s Markem zatím překročili svůj plánovaný tréninkový plán více než dvojnásobně, což neomylně signalizuje odhodlání tohoto dua podrobit si jeden z vůbec nejtěžších podniků motoristického sportu.

 

Všechny čtyři posádky pojedou v nejnovější verzi Toyoty Hilux osvědčené v rallyových soutěžích a vyvinuté i postavené v Jihoafrické republice. Na Rallye Dakar 2018 jsme poprvé spatřili zbrusu nový Hilux, který šéf týmu Glyn Hall popsal jako technologický skok kupředu, který se okamžitě osvědčil druhým a třetím místem hned při premiéře na Dakarské rallye a následně vítězstvím v následujícím ročníku. V návaznosti na filozofii TOYOTA GAZOO Racing „vyrábět stále lepší automobily“ tým nepolevil ve vylepšování Hiluxu, a tak do plánovaného ročníku Dakarské rallye postaví nejnovější variantu tohoto speciálu. Hilux používá nezávislé zavěšení kol, motor mezi nápravami a stálý pohon všech kol s pětilitrovým atmosférickým agregátem V8 usazeným bezprostředně za předními koly.

Rallye Dakar 2020 se pojede pouze na území Saudské Arábie; podnik odstartuje 5. ledna 2020 ve městě Džidda na západě země. Trasa povede směrem na sever a následně se stočí jihovýchodně k hlavnímu městu Rijádu, kde si posádky vychutnají tradiční den odpočinku. Druhá polovina Rallye Dakar 2020 prochází přes Rub al-Chálí (v překladu „Pustá končina“), největší souvislou písečnou poušť světa, přičemž cílem je 17. ledna město Al-Qiddiya.

20191007_TGR_DKR_T05_Race_S3_002

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru