Toyota na stánku v Essenu představuje čtyři exponáty

Autor: Pavel Srp - 1. 12. 2012


Společnost TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) představila na autosalonu v Essenu (1.- 9. prosince) řadu výkonných sportovních vozů, reprezentujících špičku vývoje v oblasti okruhových i soutěžních vozů.

Vrcholem expozice TMG na stánku 103 v hale č. 6 je speciál TS030 HYBRID s hybridním pohonem, s nímž tým TOYOTA Racing zvítězil ve třech podnicích již během své premiérové sezóny v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC).

TS030 HYBRID se bude o pozornost návštěvníků dělit s dalšími upravenými vozy z produkce TMG, určenými pro motoristický sport. Jedná se o závodní verzi GT86 CS-V3 a soutěžní vůz Yaris R1A pro rallye.

GT86 CV-V3 je již vítězem třídy v rámci vytrvalostního závodu 24h Nürburgring a nyní se nabízí soukromým zájemcům v závodní variantě za 38 500 eur bez DPH (45 815 eur vč. německé DPH). Předností vozu je snadná údržba v soutěžních podmínkách.

Tento vysoce výkonný okruhový speciál je určen pro nejrůznější šampionáty sériových vozů, včetně německé série VLN, a lze jej dále upravovat s využitím nejrůznějších volitelných prvků k dalšímu zvýšení výkonu.

Kromě GT86 CS-V3 se na stánku v Essenu objeví model Yaris R1A pro rallye, který byl vyvinut speciálně jako model základní kategorie vhodný pro nejrůznější typy soutěží na místní, národní i mezinárodní úrovni.

Yaris R1A vč. závodního kitu, s cenou pod 22 500 eur bez DPH (26 775 eur vč. německé DPH), je bezpečným, spolehlivým a atraktivním odrazovým můstkem do světa automobilovách soutěží, určeným pro závodníky každého věku.

V Essenu se vůbec poprvé představí veřejnosti koncept TMG Sports 650, supersport o výkonu 650 koní s dvojitým přeplňováním z vývojových dílen TMG, vycházející z modelu Lexus LS 460.

Tento zevrubně přepracovaný silniční vůz je ukázkou toho nejlepšího z technických možností TMG s cílem opět posunout výkonové hranice ve všech oblastech.

S agregátem V8 o zdvihovém objemu 4 969 cm³ a výkonu 650 koní má dosahovat nejvyšší rychlosti 320 km/h, k čemuž napomáhá osmistupňová převodovka vyladěná na vysoký točivý moment a vylepšená aerodynamika, na které mají podíl testy ve špičkových aerodynamických tunelech TMG.

TMG Sports 650 je luxusní vůz velikosti limuzíny, jenž nabízí vysoké pohodlí a atraktivní jízdní zážitky na běžných silnicích i na závodních okruzích.

Yoshiaki Kinoshita, prezident závodního týmu: „Autosalon v Essenu je skvělou příležitostí jak upozornit na řadu aktuálních projektů TMG, od špičkových technických produktů, jakým je náš speciál vítězící v šampionátu WEC, přes homologovaný model TMG Sports 650 až po soutěžní modely základní kategorie, kam patří GT86 CS-V3 a Yaris R1A. Všechny tyto vozy dokonale ilustrují různorodost aktivit naší společnosti a současně upozorňují, jakým elánem TMG disponuje; vysoké výkony jsou vetknuté do naší DNA a o tuto vášeň se chceme podělit i s fanoušky, motoristy a závodníky. Obzvláště pyšní jsme na supersport TMG Sports 650, který veřejnosti představujeme úplně poprvé. Je to skutečně pozoruhodný vůz s neuvěřitelnými výkonovými parametry; již se těšíme, až uslyšíme reakce návštěvníků na tuto ukázku nejlepších technických schopností TMG.“

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru