2020-Toyota_C-HR_GR_SPORT- (1)

Toyota C-HR GR SPORT dostala nádech sportovnosti. Je to ale jen na pohled

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Toyota - 11. 11. 2020


V rámci uvedení nové verze GR SPORT a rozšíření nabídky barevných odstínů i čalounění ve výbavové linii Executive přináší Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 více originality a luxusu, společně s markantním designovým jazykem a mimořádnými dynamickými schopnostmi. Díky nim si toto kompaktní SUV od Toyoty vydobylo ikonické postavení napříč celou modelovou řadou značky. Nové provedení C-HR GR SPORT i nová výbavová linie Executive se začnou prodávat v lednu 2021.

První Toyota C-HR byla uvedena v roce 2016 a koncipovaná jako dynamický crossover kombinující extravagantní vzhled s výbornou ovladatelností, současně s nejnižšími emisemi v dané třídě.

V prvním roce prodeje se na evropských trzích pro C-HR rozhodlo 120 tisíc zákazníků, model okamžitě získal desetiprocentní podíl v dané třídě. Úspěšný příběh pokračuje až do dnešních dnů. Za volant C-HR pravidelně usedá již přes 400 tisíc evropských řidičů, kteří mají v tomto segmentu jedinečnou možnost volby mezi hybridním ústrojím 1,8 litru / 122 koní a 2,0 litru / 184 koní.

Nové provedení GR SPORT, inspirované sportovně zaměřenými modely Toyota s označením GR a barvami závodní stáje TOYOTA GAZOO Racing, obohacuje markantní vzhled Toyoty C-HR o ještě ostřejší stylistické ztvárnění exteriéru a interiéru.

Výbavová linie Executive pro modelové provedení 2021 přináší ještě vyšší míru elegance a exkluzivity prostřednictvím širší nabídky odstínů pro exteriér i interiér a nových čalounění, včetně nových dvoubarevných kombinací, 18″ litých kol a dvoutónového koženého čalounění.

V neposlední řadě se celá modelová řada C-HR 2021 může pochlubit modernizovanou verzí systému Toyota Safety Sense s řadou nových funkcí aktivní bezpečnosti, aby C-HR bylo každým coulem stejně bezpečné, jako je zábavné za volantem.

TOYOTA C-HR GR SPORT

Exteriér

Specifické ztvárnění přední partie Toyoty GR SPORT zahrnuje černé pozadí emblému a černé kryty světlometů, střed nárazníku a lemování mlhových světel v provedení černý lak, mřížku chladiče v tmavém chromu a nový sportovněji stylizovaný přední spoiler.

Při pohledu z boku zaujmou lišty na dveřích v provedení černý lak společně s jedinečným designem 19″ litých kol, vyhrazeným pouze pro tento model. Záď vozidla pak zkrášluje černé pozadí emblému, lemování zadních odrazek v provedení černý lak, specifický dekor pod zadním nárazníkem a logo GR SPORT.

Pro GR SPORT je k dispozici celkem sedm exkluzivních dvoubarevných schémat vč. nového šedého laku Dynamic Grey (výhradně pro tento model) v kombinaci s černou střechou.

Interiér

Toyota GR SPORT se chlubí novým zpracováním kabiny se stříbrnými dekory ‚Cool Silver‘ a čalouněním sedadel z materiálu Alcantara zkrášleným červeným nebo šedým prošíváním, inspirovaným vozy GR.

Z dalších specifických prvků jmenujme věnec volantu obšitý perforovanou kůží, akcenty v podobě červeného prošívání na věnci volantu a manžetě řadicí páky, jedinečné provedení prahových lišt pro tento model, logo GR SPORT, startovací tlačítko s logem GR a animovanou úvodní sekvenci GR na TFT displeji přístrojového panelu.

Specifikace výbavy

Ucelený seznam výbavy provedení GR SPORT rovněž zahrnuje zatmavená okna, systém bezklíčového nastupování (Smart Entry), LED dálkové světlomety a automatické sklápění vnějších zpětných zrcátek; mezi prvky výbavy na přání najdeme navigaci nebo audiosystém JBL.

Jízdní dynamika

Dynamické jízdní vlastnosti provedení GR SPORT znatelně vylepšuje specifické obutí a odladění soustavy zavěšení kol i řízení, samozřejmě při zachování příkladného jízdního pohodlí jako u dalších zástupců modelové řady C-HR.

K lepším záběrovým schopnostem předních kol i stabilitě v zatáčkách přispívají nové 19“ prémiové pneumatiky Continental Premium Contact 6 (225/45), jejichž použití se odrazilo i v lepší stáčivé odezvě vozidla a menší nedotáčivosti v reakci na srovnatelné síly bočního zrychlení. Nové pneumatiky jsou lehčí než stávající 18“ obutí, nicméně valivý odpor zůstává na podobné úrovni, což platí i pro emise CO2.

Toyota C-HR Executive

Výbavová linie Executive pro modelové provedení 2021 ještě zvyšuje eleganci a exkluzivitu prostřednictvím dvou nových dvoubarevných kombinací karoserie vč. nového odstínu bronzová Oxide.

K dispozici jsou nová 18″ litá kola s deseti zdvojenými paprsky a v interiéru pak elektricky ovládaná přední sedadla a šedé čalounění stropu kabiny.

Zdokonalený systém Toyota Safety Sense

Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 nabízí nejnovější verzi systému aktivní bezpečnosti Toyota Safety Sense, jehož smyslem je napomoci předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky za nejrůznějších dopravních situací. Systém Toyota Safety Sense v této podobě už model Toyota C-HR nabízí od modelového provedení 2020 uvedeného letos v září.

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) byl doplněn o několik nových funkcí. Jedná se např. o nouzový asistent řízení (ESA) propojený s rozpoznáváním chodců ve dne a asistentem pro odbočování na křižovatkách.

Asistent pro odbočování na křižovatkách varuje řidiče a automaticky začne brzdit v případě, že řidič zatočí vlevo či vpravo do dráhy vozidla přijíždějícího v protisměru, resp. chodce přecházejícího vozovku z opačného směru po zatočení.

Toyota C-HR v modelovém provedení 2021 je kromě toho vybavena asistentem pro udržení v jízdním pruhu (LTA), jenž automaticky udržuje vozidlo uprostřed daného jízdního pruhu, a pokud usoudí, že hrozí riziko vyjetí vozidla, vyvine sílu na volant, aby pomohl řidiči ve vyjetí z pruhu zabránit.

Z dalších novinek v oblasti systémů na podporu řízení a bezpečnosti jmenujme adaptivní tempomat s plným rychlostním rozsahem (ACC) v kombinaci se systémem rozpoznávání dopravních značek v podobě inteligentního adaptivního tempomatu, který umožňuje snadno přizpůsobovat rychlost jízdy v souladu s limity dopravního značení.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru