Ačkoliv jsme se do továrny automobilky SEAT ve španělském Martorellu podívali naživo, nemohli jsme pro vás přinést autentické záběry – tamější pracovníci nám zamkli foťáky v autech, kterými jsme přijeli a čočky fotoaparátů na mobilech přelepili samolepkami. Nakouknout jsme vás tam mohli nechat jen na poměrně krátkém videu, které se objevilo na síti. Jenže netrvalo dlouho a povedlo se nám najít další video, o poznání delší a podrobnější…

Na tomto téměř šestiminutovém spotu je z leteckého pohledu zachycena nejen celá továrna SEAT (včetně budovy, kde se vyrábějí Audi Q3), ale opět se podíváme na montážní linku nového a velmi úspěšného modelu Leon, a to od úplného začátku až po úplný konec než se auto naloží na kamion nebo vlak a odveze se.

Vše začíná lisovnou, kde vzniknou ty nejzákladnější části karoserie jako je podvozek, boční díly karoserie a podobně, která se o mnoho později, po svaření, lepení a lakování, osazují na stanovišti finální montáže vším ostatním. Od podvozku, přes dveře, komplet interiér, skla až po kola, světla nebo znaky. Nechybí ani kontrola kvality nebo finální jízdní testy.

Pokud by vás zajímalo, jak se automobily vyrábějí, není to vlastně zase tak složité. V České republice si můžete prohlédnout například továrnu Škoda Auto, TPCA či Hyundai.

-PS-