Každý den vyrážíme na silnice a doufáme, že se v pořádku dostaneme do cíle. Jenomže doprava je stále rychlejší, agresivnější a každá chyba, byť nemusí být naše, může být také velmi rychle potrestána. Navíc do této silniční džungle vjíždí stále více mladých nezkušených řidičů, a naopak i dost těch starších, kteří by se možná raději měli nechat vozit než spoléhat sami na sebe. Můžou se totiž snadno dostat do situace, která je zachycena v přiloženém videu.

V něm je zachycena britská dálnice M40, respektive její každodenní hustý provoz. Video je natáčeno z kabiny autobusu. Jeho řidič v něm zjistil, že mít dobré brzdy je dobře nejen pro běžnou jízdu, ale právě i pro podobné případy, kdy je třeba je využít nečekaně a úplně naplno. Nesmí samozřejmě chybět ani pohotové reakce.

Řidič Volkswagenu Golf se asi tak úplně nevěnoval řízení a přehlédl před ním pomalu se pohybující provoz a začal naplno brzdit. Jde o poměrně moderní auto, které by mělo mít ABS, ale to mu z nějakého důvodu nefungovalo, a tak se se zablokovanými koly přetočil a s autem zůstal stát napříč jízdním pruhem. Jedno z kolem projíždějících osobních aut se mu na poslední chvíli stačilo vyhnout, ale řidič autobusu nemohl dělat nic jiného, než prostě začít naplno brzdit.

Nechápeme, jak je to možné, ale řidiči se i s autobusem nakonec podařilo zastavit maličkatý kousíček od tohoto auta. A za to si od cestujících vysloužil potlesk. Těch několik posledních sekund videa jsem ale skoro ani nedýchali.