Vsadíme se s vámi, že podobně upravený Jeep jste ještě nikdy neviděli. Teď vám ho ukážeme a nejlepší na tom je, že může být váš. Ale hezky popořádku. Jeep Wrangler je v dnešním automobilovém světě sám o sobě dosti výrazným autem. I přesto nebo možná právě proto je častým terčem různých úpravců, kteří jsou s ním schopni udělat až neuvěřitelné věci. Jednu takovou extrémní úpravu tu máme i teď.

Jde o přestavbu, která se jmenuje Loco Hauk, a na svědomí ji má americká firma Hauk Designs. Pokud si myslíte, že vrcholem úpravy je montáž šesti kol, mýlíte se. To je vlastně to nejmenší, vždyť šestikolky poslední dobou vznikají jako na běžícím pásu. Těch šest kol Jeep dostal hlavně proto, aby uvezl obrovskou cisternu na vodu, jenž slouží jako palivo pro parní stroj, který pak pohání auto. Nejzajímavější je, že celý tento systém pracuje s manuální převodovkou, kterou mají Jeepy standardně. Nemyslete si, ale že jde o nějaký trhač asfaltu. Právě naopak. Jeep zvládne jet maximální rychlostí 56 km/h a než mu dojde pára, ujede jen 2,5 kilometru.

Auto je na prodej. Ale ne tak, jak ho vidíte. Parní stroj jako takový zůstane v majetku firmy, která ho chce nechat vystavit v muzeu. Nový majitel tak dostane jen ten zbytek. I to ale stojí za to. Cenu prodejce nezveřejnil a inzerát najdete níže.

The Loco Hauk is giving it's steam power plant back to the steam museum. The rest of this #6×6 beast is up for sale!…

Zveřejnil(a) Haük Designs dne Středa 12. prosince 2018