land-rover-defender-kahn-design (5)

Podle nás existuje jen málo opravdových terénních legend. Jednou z nich je Mercedes-Benz třídy G, který se nám minulý týden podíval do redakční garáže, druhou je Jeep Wrangler, a třetím je zcela jistě i Land Rover Defender. V současné době automobilka pracuje na jeho nové generaci, ale my vám chceme ukázat, že i ta starší může vypadat neskutečně dobře.

Je to proto, že se na Defender s vervou sobě vlastní vrhly tuningové společnosti Kahn Design a Chelsea Truck Company. Výsledkem jejich práce je dokonalý čtyřdveřový pickup v temně černém provedení.

Asi tušíte, že k takové úpravě bylo potřeba velké spousty změn. Nově vyrobená byla velká část karoserie, ale nové jsou i LEDky na střeše nebo v nárazníku. Defender byl také značně rozšířen a v zadní části přibyl stylový rám. Ovšem exteriérem to neskončilo. Tvůrci této stavby se věnovali i interiéru, kde svá místa našly skořepinové sedačky. 

I po tuningovém zásahu má jít o auto do terénu, kde má zazářit. A to by i díky zvýšenému podvozku se speciálními tlumiči určenými do terénu rozhodně mělo! Úpravce přidal také pevná kola obutá do pneumatik o rozměru 285/75 R16. Jinak technika zůstala původní, motor ani nic jiného upraveno nebylo.

Jde o jeden jediný kus na světě a ten může být váš! Najeto má 13 tisíc kilometrů a připravit si na něj musíte 69 999 liber, tedy lehce přes 2 miliony Kč. Inzerát najdete zde.

A pokud by to bylo málo, umějí vám postavit na přání klidně i šestikolku – na prodej mají dvě: pick-up a osobní verzi.