Možná máte někteří Range Rover Evoque za luxusní vůz, který je spíše pro něžnější polovinu lidstva. Svým způsobem máte asi pravdu, ale jen do chvíle, než tohle parádní SUV projde rukama úpravce, který si říká Kahn Design. Ti ho upravili a představují ho pod názvem X-Lander.

Inspiraci si vzali u dakarských speciálů a na svém projektu prý pracovali takřka dva roky. Jeho odhalení tak vlastně probíhá celkem stylově. Vždyť za pár týdnů startuje jubilejní 40. ročník dakarské rallye. Ale nenechte se mýlit. Dakar byl sice inspirací, ale spíše tou designovou. Nejsme úplně přesvědčeni, že by X-Lander náročnou dakarskou rallye zvládl. Ale rozhodně se tak tváří. 🙂

Jistě tedy už tušíte, že kompletní technika je sériová. Vůz tak pohání vznětový dvoulitr. Víc vlastně nevíme, protože úpravce je tajemný jako hrad v Karpatech. Ani o případných změnách na podvozku nemluví. Víme ale, že X-Lander obouvá speciální offroadové pneumatiky Cooper. Kvůli nim a také kvůli novým kolům bylo potřeba rozšířit blatníky, což ale designu auta celkem prospělo.

Jinak se opravdu pracovalo jen na designu karoserie a interiéru. Ten je po zásahu v Kahn Design stále velmi luxusní, jen nabídne o něco více čalounění jemnou kůží. Exteriér přidává nové nárazníky, nové koncovky výfuku nebo dvoubarevné lakování.

Na Dakar to není, ale jde o celkem hezky provedenou úpravu. Souhlasíte?