Topící se loď se pokusili zachránit Jeepem a Fordem. Nedopadlo to vůbec dobře

Autor: Anina Russová - Zdroj: Region News Source/Facebook - Foto: Lifts Ladders and Docks/Facebook - 26. 6. 2020


Když si koupíte opravdu drahý motorový člun a on se vám po pár dnech na vodě začne potápět, uděláte opravdu hodně proto, abyste jej zachránili. Panikařit a vyrazit na jeho záchranu na jezero s auty ale opravdu není dobrý nápad. Kromě toho, že pobavíte široké okolí, člun nezachráníte a navíc vám hrozí pořádná pokuta za znečišťování jezera.

Tak by se v kostce dal popsat nedávný příběh z Ameriky, konkrétně z Cedar Lake v Indianě. U jezera žije rodina, která si udělala radost novým motorovým člunem v hodnotě asi 300 000 dolarů, tedy asi 7 milionů korun. Ze zatím neznámého důvodu se ale člun řádně připevněný k bóji začal jednoho odpoledne potápět. A celkem rychle. Když si toho majitelé všimli, nenapadlo je nic lepšího než k němu dojet svými auty. Jedním byl Jeep Wrangler a druhým Ford F-150 Raptor. Jenomže jezero není mělké a obě auta ve vodě dost nepříjemně uvízla.

Jako první vjela do vody řidička v Jeepu, která ovšem po pár metrech a ve chvíli, kdy měla vodu do půlky auta, zůstala stát. A udělala dobře. Z videa, které celou situaci zachycuje, je patrné, že stále měla kola na dně a mohla se tak alespoň částečně dostat zpátky. Ovšem řidiči Fordu na tom byl mnohem hůř. Z autem se dostal do míst, kde se kola dna dotýkat nemohla. Během chvíle se Ford F-150 Raptor vznášel ve vodě a nevypadala to, že by se z ní ještě někdy dostal. A loď se mezitím takřka potopila.

To se následně ukázalo jako problém. Mnohem větším byla ta z části utopená auta, která se vůbec nelíbila tamní policii. Ta také v současné době celou rodinu, která tento neúspěšný pokus o záchranu lodi předvedla, aby nakonec zachraňovala sebe i auta, vyšetřuje za možné znečištění jezera. Auta a loď nakonec na břeh dostali až hasiči.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *