Tohle není fotomontáž, tento Rolls-Royce Ghost má opravdu na střeše surf ze zlata

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: Rolls-Royce - 19. 8. 2018


Když chcete jet surfovat, nejčastěji si vezmete pick-up nebo nějaký praktický kombík nebo dodávku, Rolls-Royce by vás asi nenapadl. Ale i na tomto aristokratickém autě si můžete surfovací prkno odvézt!

Přiložené fotky nejsou fotomontáž, jde o reálné auto s reálným střešním nosičem, na kterém je připevněn reálný surf. Fotky pocházejí z letošního léta a byly foceny na francouzském Azurovém pobřeží. I když jde o fotografie automobilky Rolls-Royce, samotné surfovací prkno její není. Surf je totiž zapůjčen od soukromého majitele, čerstvého čtyřicátníka.

Nejde o jen tak obyčejný surf, tento má na svědomí britská společnost Woodpop. Je vyroben z velmi exkluzivních materiálů. Jako základ posloužil strom Pavlovnie původně pocházející z Číny, který je kombinován s dřevem z amerického ořechu, javoru klenu či břízy. Vše završily plátky 24karátového zlata, kterých je na prkně nespočet. Hodnota takového surfovací prkna je kolem 30 tisíc liber. Samotné prkno má na délku 9 stop a 2 palce, tedy přibližně 280 cm.

Rolls-Royce Ghost s tímto netradičním nákladem bylo vystaveno v první půlce srpna u hotelu Intercontinental Carlton v Cannes na akci Hot Spot. Pokud jste to stejně jako my neviděli na vlastní oči, máte možnost to ještě napravit. Toto auto je společně s modely Cullinan, Phantom a se speciální edicí Dawn Adamas vystaveno až do 2. září ve španělské Marbelle.