Dodávka na Nürburgringu? Bude překážet? Brzdit? Zdržovat? Některé ano, tahle úplně ne…

Pamatujete si na ten dnes již legendární díl Top Gearu, ve kterém Jezza a Hammond vyrazili na okruh Nürburgring, kde se mimo jiné pokoušeli zajet okruh pod 10 minut? Protože jim to ale moc nešlo, zaměstnali na chvilku „královnu Nürburgringu“, samotnou Sabine Schmitz. Ta to tehdy zkoušela s obyčejným Fordem Transit. Nejdříve zcela sériovým, pak odlehčeným o sedačky i spoustu dalších zbytečností, ale pod 10 minut se nepovedlo.

Jezza tehdy zajížděl časy daleko za 10 minutami a Sabine se bohužel této hranici také jen přiblížila. Při poslední jízdě a s vypětím všech sil se dostala na čas 10 minut a 8 sekund.

No, co si budeme povídat. Pro některé, nás nevyjímaje, je i takový čas v dodávce opravdu skvělý.

Jenomže tahle jízda motivovala mnohé další, kteří se na okruh s více či méně upravenými dodávkami vydali. Nikdo se ale pod oněch magických 10 minut ne a ne dostat. To je ovšem minulostí!

Přiložené video ukazuje skvělého šoféra v jednom vlastně obyčejném Volkswagenu Transporter se zcela sériovým dvoulitrem TDI pod kapotou. Těch 150 koní, které produkuje, stačilo k velmi zajímavému času 9 minut a 58 sekund. Nutno ovšem podotknout, že tím pilotem, který s dodávkou jezdil, je jeden ze závodníků série BTCC Rob Austin. I přes jeho profesionalitu mu patří velká poklona, co myslíte?

Mimochodem pamatujete si, jaký čas zajela na Nürburgringu Škoda Kodiaq RS?