Tohle je nejbezpečnější Volkswagen Golf GTI na světě. Je z části neprůstřelný

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Armormax - Foto: - 19. 1. 2023


Volkswagen Golf GTI osmé generace je dobrým, ale vcelku běžným autem. Vlastně dost nenápadným, v davu jej snadno přehlédnete. A to je pro verzi, kterou vám dnes představíme, jedině dobře. Nenápadnost totiž jen podtrhuje schopnosti, které mu nadělili specialisté z jihoafrické firmy Armormax.

Jakkoliv je Armormax specialistou na balistickou ochranu vozidel opravdu velkým profíkem, většinou se specializuje na velká SUV nebo limuzíny. Projekt postavený na základech Golfu je první svého druhu, ale dává právě díky své nenápadnosti dokonalý smysl. A poptávka prý je vysoká, ostatně, čím jiným by měla jezdit chůva pro děti bohatých obchodníků do školy? Nehledě na to, že právě Jihoafrická republika má s kriminalitou velký problém, takže podobná auta tam rozhodně najdou své uplatnění.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 28. týden 2022: Do servisů by měli zajet majitelé Hyundai i10, Mercedes-Benzu EQE a Volkswagenu Multivan T7

Notně upravený Volkswagen Golf GTI dostal nová balistická skla. K tomu ale také střechu, sloupky, víko zavazadelníku a zadní sedadla vyztužena pancířem. Zjednodušeně řečeno vydrží útok jak malými střelnými zbraněmi, tak také brokovnicí. A velkým plusem je, že auto přibralo jen 180 kilogramů, protože pancíř použitý v autě je syntetický, který funguje tak, jak má, ale je lehčí. Výsledkem tak je nejbezpečnější malý hatchback na světě, protože Golf splňuje evropský balistický ochranný standard s označením B4. A jen pro vysvětlení dodáme, že pro získání B5 by musel zvládnout i střelbu ze zbraně, jakou je třeba AK-47. B6 pak musí vydržet ještě větší pušky a nejvyšší B7 vydrží i výbuchy min a odolá průbojným nábojům.

https://www.facebook.com/ArmormaxSouthAfrica/videos/729609011829997/

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *