Kamera umístěna za čelním sklem může být velmi dobrým pomocníkem v různých situacích. Protože to na silnicích poslední dobou vypadá spíše jako na divokém západě, jde vlastně dnes už o nutnost. I nám jednou kamera v autě pomohla, když řidička, která zavinila nehodu, jíž jsme byli účastníkem i my, tvrdila že to byla naše chyba. Stačilo policistům předat záznam a bylo vyřešeno.

Stejným způsobem, i když v jiné situaci pomohla kamera řidiči z Tachova, který se málem stal obětí pojistného podvodu. Jen dopředu upozorňujeme, že video obsahuje dost vulgární popisky, ty jsou však v tomto případě ale zcela pochopitelné. Celé to proběhlo dost šíleně.

Dotyčný si na čerpací stanici natankoval a v poklidu odjížděl ke svému cíli. Ale jen do chvíle, než přijel na křižovatku vedoucí právě z té čerpací stanice. Netušil, že na hlavní silnici je už připravena pětice našich tmavších spoluobčanů, která ve chvíli, kdy se řidič blížil k hranici křižovatky, zařadila zpátečku a naplno se ve starém Opelu rozjela vstříc velké ráně.

Ta samozřejmě následovala, protože i při odbočování vlevo na hlavní silnici nemohl Otakar, jak se řidič jmenuje, ani náhodou tušit, že po hlavní silnici někdo v plné rychlosti couvá, aby ho doslova sestřelil.

Po prvotním šoku z nárazu ale přišel další velký šok. Z auta vyskákalo pět “chlapců”, kteří ne zrovna zdvořile nastoupili na Otakara s tím, že do nich naboural. A tvrdili to jako jeden muž až do příjezdu policie. Jenomže si nevšimli, že Otakar má za oknem umístěnou kameru, jejíž záznam mu zachránil peněženku. Až poté, co policisté záznam ukázali i té partičce výtečníků prý přiznali, jak to celé bylo.

Takže nejen k natáčení různých více či méně komických situací, ale také k záchraně celkem velké sumy peněz jsou kamery do auta potřeba. Je dobré tuto dnešní smutnou nutnost nepodceňovat, protože nikdy nevíte, kdy narazíte na podobnou bandu „vyčůránků“.