Už několikrát jsme byli zprostředkovaně svědky policejních honiček i na našem území. Jakkoliv si policisté počínali, jak nejlépe asi mohli, všechny honičky ve městech nebo v obydlených oblastech mají jedno společné. Jsou extrémně nebezpečné. A je jedno, jestli tu jen náhodou jdou nebo jedou lidé kolem. Jenže bezpečně to – bez toho, aniž by se policie do pronásledování nedala – udělat asi nejde.

To, že jsou honičky nebezpečné, potvrzuje i přiložené video z amerického Maine. Natočil ho řidič pick-upu Chevrolet Silverado Z71, který byl mezi těmi, které policie kvůli prchajícímu řidiči uklidila ke straně vozovky. Takových aut na místě stálo několik, ale smůlu měla hlavně posádka tohoto chevyho.

Policie totiž ujíždějícímu řidiči do cesty položila pás s ostny a doufala, že ho to zastaví. Jenomže on se mu částečně vyhnul, respektive najel na něj jen levým zadním kolem, kde si prorazil pneumatiku. Vlivem toho a vysoké rychlosti dostal řidič smyk a tvrdě narazil právě do Chevroletu z výhled, který jel původně jen do obchodu.

Zraněna byla jak posádka z tohoto vozu, tak ujíždějící řidič, ale podle dostupných informací by mělo jít o zranění méně vážná. Smutné je, že ten, který ujížděl, nebyl žádný velký zločinec. Jen se doma pohádal s manželkou a když na něj zavolala policisty, raději ujel. Ti ho ale začali pronásledovat a… konec už znáte.