Jen se přiznejte. Také tak obdivujete všechna ta báječná autíčka pro děti, která vypadají jako jejich originální verze pro velké? Ať už jsou šlapací, na elektřinu nebo mají malé spalovací motory, jsou prostě dokonalá. A také hodně drahá.

To vše platí i o autíčku, které bude brzy na prodej v rámci dražby aukčního domu RM Sotheby’s. Stane se tak 25. května v rámci aukce Villa Erba, jenž se bude konat u jezera Como. Autíčko, které je na prodej, je fantastickou dětskou replikou Ferrari 250 California Spider a vzhledem k jeho stavu očekává aukční dům, že konečná kupní cena bude opravdu vysoká.

Žádné elektromobily! Kupte dětem funkční autíčka se spalovacími motory

Malé Ferrari má stříbrnou karoserii a černý kožený interiér. Nechybí mu ale ani žluté mlhové světlomety, dřevěný volant, nasávací otvor v kapotě a velká spousta chromových doplňků. Práce je to opravdu impozantní, protože je na každém kousku auta vidět, s jakou precizností bylo vyrobeno.

O pohon se stará malý motor o objemu 110 ccm, který je spárován s třístupňovou reverzní převodovkou. Dokonce tu je i diferenciál s omezenou svorností, nezávislé zavěšení a kotoučové brzdy Brembo. Vzhledem k tomu, že autíčko má výškově stavitelné pedály, dá se očekávat, že nový majitel ho vyzkouší na vlastní kůži. A pak ho možná věnuje svým dětem. Možná…

Kromě zpracování auta zvedne cenu i fakt, že majitelem a tím, pro koho bylo vyrobeno, byl Roger Vadim, tedy francouzský herec a playboy, který žil od roku 1928 do roku 2000. Neproslavil se žádnými filmy, ale spíše bouřlivým životem a manželstvími s Brigitte Bardot a Jane Fonda. Šťastný to muž, co myslíte? 🙂