lancia-stratos-svatba-erik-coma-video

To nejoriginálnější svatební auto? Jednoznačně Lancia Stratos s přívěsem

Od Pavel Srp | 4. 8. 2018


Také jste přemýšleli anebo třeba přemýšlíte nad tím, jako by bylo ideální auto pro vaší svatbu? Napadají vás německé prémiové limuzíny nebo veterány Rolls-Royce? Není to nuda? Co tak třeba spíše soutěžácká legenda Lancia Stratos? :)

Tu si jako svatební vůz „musel“ vzít ve videu bývalý závodník Formule 1 (v letech 1991 – 1994) Erik Comas. Pro něj a jeho nastávající Raffaellu Serra sice před dům dorazil krásný Rolls-Royce Silver Cloud, ale nezapřel svoji britskou náturu a nechtěl nastartovat. Nedalo se nic dělat, v garáži stála Erikova Lancia Stratos. Oba vyskočili z Rolls-Royce a nasoukali se do Stratosu, aby obřad stihli. A to je rozhodně stylovější svatební auto než poměrně tradiční, ačkoliv parádní rolls.

Jízda ve Stratosu se jim asi zalíbila natolik, že s ním pak vyrazili i na svatební cestu. Do kufru se jim ale nevejde snad ani platební karta, tak bylo potřeba přemýšlet. A řešení se objevilo! Lancia dostala tažné zařízení a obytný přívěs. Jenže po cestě nic nešlo tak, jak bylo původně naplánováno….

U silnice stála upoutávka na závody, kam se bývalý závodník F1 a evropský šampion v historicích za rok 2017 samozřejmě musí jet podívat. A i se zúčastnit. Dojede na místo, oblékne sportovní kombinézu a i s přívěsem se vydá na trať.

Mimochodem není to poprvé, kdy Erik Comas své auto ukázal světu v podobném videu. Před časem to sice bylo bez svatby a bez obytného přívěsu, ale v o to ostřejším tempu. Však se podívejte sami.