To nejlepší z obou světů: IONIQ Plug-in na Ženevském autosalonu

Autor: Tisková zpráva - 7. 3. 2017


Hyundai Motor vystavuje na Ženevském autosalonu 2017 modelovou řadu IONIQ se zaměřením na model IONIQ Plug-in, který se objeví u evropských prodejců už letos v létě. IONIQ je první automobil na světě, nabízený se třemi druhy elektrifikovaného pohonu. IONIQ Plug-in je po úspěšném uvedení modelů IONIQ Hybrid a Electric na trh ve druhé polovině roku 2016 poslední z této trojice, která bude představena v Evropě. Modelová řada IONIQ demokratizuje vyspělou techniku tím, že zpřístupňuje elektrickou mobilitu širším vrstvám motoristické veřejnosti. IONIQ je součástí globální strategie společnosti Hyundai Motor pro trvalou udržitelnost. V jejím rámci bude do roku 2020 představeno 14 ekologických modelů, včetně pěti hybridních vozidel, čtyř hybridních vozidel s možností vnějšího nabíjení a jednoho elektromobilu s palivovými články.

Od zahájení prodeje modelu IONIQ Hybrid ve druhé polovině roku 2016 obdržela modelová řada IONIQ třináct evropských ocenění, včetně několika titulů „Vůz roku“ po celé Evropě za celkové provozní vlastnosti, ocenění za design Red Dot 2016 a pětihvězdičkového hodnocení Euro NCAP, které dokládá výjimečnou úroveň také v oblasti bezpečnosti.

IONIQ Plug-in kombinuje to nejlepší z obou světů

IONIQ Plug-in je vybaven novým zážehovým motorem Hyundai 1.6 GDI s přímým vstřikováním. Je to čtyřválec s tepelnou účinností 40 procent, který poskytuje nejvyšší výkon 105 k a maximální točivý moment 147 N.m. Se spalovacím motorem je kombinován elektromotor o výkonu 45 kW/61 koní, napájený z akumulátorů Li-Poly. Jejich kapacita 8,9 kWh umožňuje překonat vzdálenost až 63 kilometrů v čistě elektrickém režimu pohonu. Hybridní soustava snižuje emise CO2 na pouhých 26 g/km a spotřebu paliva na 1,1 l/100 km (kombinovaný cyklus EU).

Přímé zapojení řidiče do řízení a vynikající bezpečnost ve standardní výbavě

Hyundai IONIQ Plug-in nabízí optimální jízdní dynamiku a komfort. Šestistupňová dvouspojková převodovka z vlastního vývoje společnosti Hyundai Motor umožňuje větší zapojení řidiče do řízení a zároveň zvyšuje provozní hospodárnost. Zážitky z jízdy vylepšuje možnost volby různých jízdních režimů. Režim Sport například nabízí sportovnější charakteristiku řízení, odlišnou strategii řazení převodovky a sportovní design zobrazení na 7“ displeji TFT na panelu přístrojů.

K výjimečným zážitkům z řízení modelu IONIQ Plug-in přispívá rovněž lehká konstrukce skeletu karoserie, víceprvkové zavěšení zadních kol a inteligentní uspořádání poháněcího ústrojí. Řidič má k dispozici vyspělé systémy aktivní bezpečnosti s funkcemi autonomního nouzového brzdění včetně rozpoznávání chodců, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a chytrého asistenta v sériové výbavě. Zákazníci si navíc mohou vybrat asistenta pro sledování slepého úhlu včetně upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání.

Lehká a tuhá karoserie je z 53 % vyrobena z vyspělých vysokopevnostních ocelí, což umožňuje dosažení ještě lepších jízdních a dynamických vlastností, při současném zvýšení pasivní bezpečnosti. Deformační zóny v případě kolize účinně pohlcují značnou nárazovou energii, a proto je velmi odolný skelet karoserie v prostoru pro cestující vystaven jen zanedbatelným deformacím.

Atraktivní design s nejlepší aerodynamikou ve své třídě

Exteriér modelu IONIQ Plug-in je vybaven světlomety LED a speciálně navrženými 16“ koly. Jeho design sdílí většinu hlavních prvků s verzí Hybrid, například masku chladiče, vertikálně uspořádané diody LED ve tvaru písmene C pro denní svícení a elegantní modrou nebo stříbrnou charakterovou linii pod předním a zadním nárazníkem.

Elegantní aerodynamické tvary modelu IONIQ přispívají k dosažení nejnižšího součinitele aerodynamického odporu vzduchu ve své třídě (cx = 0,24) a vytvářejí atraktivní siluetu. Design zároveň nabízí prostorný interiér s velkorysými odkládacími prostory.

Konektivita a zážitky z řízení pro mobilní generaci

Hyundai IONIQ poskytuje intuitivní a chytré funkce v oblastech konektivity a informačních i zábavních systémů prostřednictvím 8“ dotykového displeje s vysokým rozlišením včetně systémů Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátového indukčního nabíjení, služeb LIVE pro dopravní zpravodajství v reálném čase a jedinečné nabídky Lifetime MapcareTM společnosti Hyundai Motor pro bezplatné každoroční aktualizace mapových podkladů a softwaru.

IONIQ Plug-in vylepšuje zážitky z jízdy 7“ displejem na digitálním panelu přístrojů. Displej TFT s vysokým rozlišením 1280 x 720 pixelů zobrazuje veškeré informace, včetně rychlosti jízdy, dojezdu, navigačních pokynů, jízdních režimů, stavu nabití akumulátorů, atd. V závislosti na zvoleném jízdním režimu se mění uspořádání zobrazení na panelu přístrojů. V režimu Sport se na displeji objeví otočný digitální rychloměr, který je obklopen otáčkoměrem v analogovém stylu, jenž zobrazuje otáčky motoru na červeném podkladu.

IONIQ Hybrid

Elektromotor modelu IONIQ Hybrid poskytuje nejvyšší výkon 32 kW (43,5 k) a maximální točivý moment 170 N.m. Napájení obstarávají akumulátory Li-Poly s kapacitou 1,56 kWh, uložené pod zadními sedadly. IONIQ Hybrid v kombinaci s motorem 1.6 GDI nabízí nejvyšší celkový výkon hybridní soustavy 103,6 kW (141 k) a točivý moment až 265 N.m. Tento model je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 185 km/h a může se v kombinovaném provozu pochlubit hodnotou emisí CO2 pouhých 79 g/km.

IONIQ Electric

IONIQ Electric nabízí čistě elektrickou mobilitu díky akumulátorům Li-Poly s kapacitou 28 kWh, které umožňují dojezd i více než 280 km (v kombinovaném režimu EU). Okamžitě dostupný maximální točivý moment 295 N.m elektromotoru s nejvyšším výkonem 88 kW (120 k) je přenášen prostřednictvím jednostupňového redukčního převodu. Tato verze dosahuje nejvyšší rychlosti 165 km/h.

Záruka na akumulátory na 8 let/200 000 kilometrů

Kromě jedinečné pětileté záruky Hyundai bez omezení ujetých kilometrů poskytuje Hyundai Motor majitelům modelu IONIQ také osmiletou záruku na vysokonapěťové akumulátory s omezením na 200 000 kilometrů. IONIQ Plug-in tak nabízí zákazníkům, společně s kompletní standardní výbavou a konkurenceschopnou cenou, výjimečně výhodný poměr cena/výkon v segmentu vozidel s alternativním pohonem.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru