ploutvobrani-jk-classics-luzna-u-rakovnika- (11)

Tipy na víkendové srazy a motoristické akce: 13. 9. – 15. 9. 2019

Autor: Anina Russová - 12. 9. 2019


Vypadá to, že si ještě pár dnů budeme užívat babího léta a tak by byla škoda zůstat sedět doma. O víkendu si můžete užít velkou spoustu autařských akcí, ale na své si přijdou i fanoušci vozového parku pražského Integrovaného záchranného systému.

Týden hrdinů na pražském výstavišti

O nadcházejícím víkendu startuje na pražském holešovickém výstavišti prezentace nejen vozového parku záchranářů, policistů, ale také hasičů. V rámci akce si budete moci například nechat vyšetřit zrak, který je pro řidiče nesmírně důležitý. Ti se špatným zrakem jsou velmi nebezpeční, na což upozorňuje projekt Autoklubu ČR Slepí vrazi. „Návštěvníci si mohou nechat zdarma změřit zrak, který je za snížené viditelnosti důležitější více než jindy. Výsledky měření zraku řidičů totiž průběžně ukazují, že jen 28 % osob, které usednou za volant, má oči v pořádku nebo nosí správnou korekci zraku,“ říká za Autoklub Libor Budina.

Stredom Európy 2019

Vyrazit ale můžete i na Slovensko. Právě tam v neděli startuje 6. ročník veterán rallye Stredom Európy 2019. Téměř 90 kilometrů dlouhá trasa provede legendární historické stroje přes region Turiec-Kremnicko. První etapa startuje v 10:00 v Kremnických Baniách a končí v Mošovci, kde budou během přestávky na náměstí k vidění všechna historická vozidla. Druhá etapa pokračuje v 11:10 a vede až do Kláštoru pod Znievom, kde budou opět na místním náměstí zaparkována všechna vozidla, aby si je mohla veřejnost prohlédnout. Poslední odpolední etapa začíná v 12:30 a po velkém okruhu jede přes Moškovec, Slovenské Pravno, Budiš a končí okolo 13:15 v pěší zóně v Turčianských Teplicích. Letos se návštěvníci mohou těšit na automobilové skvosty značek jako Aero, Jaguar, Volvo, Mercedes-Benz a nebude chybět ani mladoboleslavský okřídlený šíp a slavná kopřivnická Tatra. Další informace zde.

Festival dopravní prevence a motorismu

V sobotu bude v areálu Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě vystavena technika složek IZS, historická vozidla, závodní automobily i motocykly. Během odpoledne proběhne autogramiáda osobností i zajímavé besedy. Hlavním tématem bude prevence v dopravě v dobách minulých i dnes. Vstupné do areálu je dobrovolné a výtěžek z něj bude věnován na fungování hyporehabilitace.

Historici v Roudnici – 17. ročník

Na roudnickém náměstí proběhne v sobotu výstava veteránů určená pro vozidla do roku výroby 1965. Chybět nebude módní přehlídka, spanilá jízda a doprovodný program pro návštěvníky. Pořadatel očekává asi 120 aut, takže rozhodně bude na co koukat. Vstupné je zdarma.

Lidický okruh

U příležitosti 8. výročí vypálení obce Lidice uspořádal v roce 1950 kladenský Automotoklub automobilové a motocyklové závody nazvané Lidický okruh, aby tak tímto způsobem uctili památku vypálené obce. První ročník byl vypsán pro celkem šest kategorií, tři automobilové a tři motocyklové. Dnes jde hlavně o přátelské setkání, které proběhne v sobotu 14. září. Kromě ceny odborné poroty se do hlasování o nejkrásnějšího veterána budou moci zapojit také všichni příchozí v divácké anketě. Cenu také dostane vůbec nejstarší automobil či snad motocykl. A speciální cena čeká i na Elegána okruhu, takže rozhodně stojí za to přijít v dobovém oblečení. Vrcholem programu je 20 kilometrů dlouhá spanilá jízda všech veteránů, která startuje v Lidicích a pokračuje přes obce Makotřasy, Běloky, Hostouň, Dolany a Hřebeč. Cíl spanilé jízdy je opět v Lidicích.

Výstava ve Škoda Muzeu:  Škoda Octavia & Škoda Felicia „60“

Od 11. září 2019 do 5. ledna 2020 můžete vyrazit na prohlídku Škoda Muzea, kde probíhá speciální výstava připomínající dvě české automobilové legendy, od jejichž vzniku letos uplynulo 60 let. Výstava mimo jiné vysvětlí původ latinsky znějících typových označení Octavia a Felicia a připomene také sérii jejich úspěchů v závodech a soutěžích, včetně hattricku ve třídě Rallye Monte Carlo, na něž navázaly novodobé speciály Škoda Octavia WRC. Připravena je také videoprojekce dobových reklam a v plné kráse se představí trojice exponátů: Škoda Octavia z roku 1960, sportovní Octavia TS 1200 (1964) a kabriolet Felicia (1961). Více zde.

Ploutvobraní 2019

V sobotu se v muzeu amerických veteránů JK Classics v Lužné u Rakovníka koná podzimní sraz evropských a amerických veteránů a novodobých amerik. Sraz začíná v 10 hodin dopoledne a po obědě vyrazí účastníci na výlet. Zpět do areálu se vrátí kolem 5. hodiny odpolední.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru