Tipy na víkend: sraz škodovek, youngtimerů, vozů koncernu PSA i amerických sporťáků

Autor: Anina Russová - Zdroj: Internet - Foto: Pavel Srp - 10. 9. 2020


Meteorologové na nadcházející víkend slibují hezké počasí a tak není důvod zůstávat doma. Navíc se koná celá řada velmi zajímavých automobilových akcí a my vám přinášíme tipy na některé z nich.

Rally sraz Škoda 2020

V Bešinách u Klatov se o po celý víkend koná velký sraz škodovek různého stáří a typu. Součástí akce je také amatérská rallye otevřená pro všechny zájemce a to na trati dlouhé více než 30 kilometrů. Organizátoři si připravili také sprint, soutěž v tuningu, vybírání nejhezčích vozů srazu, nejhlasitějších aparatur a výfuků. Galerii z roku 2015 si můžete prohlédnout zde.

Jeep Jamboree 2020

Po pěti letech zve Veteran car club Třebíč na víkendový sraz vozidel značky Willys a Jeep. Akce proběhne v autokempu Borovinka nedaleko Dalešické přehrady. Vítán je každý s automobilem Willys a Jeep do roku výroby 1970. Pravidelně se účastní všechny různé modifikace, tedy vojenské, civilní, ale i hasičské speciály. Organizátor rád uvítá i licenčně vyráběná vozidla, tedy Hotchkiss, Viasa nebo Mahindra. Pro účast platí jen jediná podmínka – akce není pro tuningově upravená auta.

Sraz francouzských vozů PSA

V autokempu Ostrá ve Středočeském kraji se o víkendu koná sraz francouzských aut. Na akci jsou zváni majitelé vozů značek Peugeot, Citroën, ale i Renault. Akce je vhodná pro celou rodinu, připraveno je občerstvení a soutěže.

Mustang Riders

Na náměstí v Kolíně si v sobotu dají dostaveníčko členové a přátelé Mustang Riders Clubu a majitelé Fordů Mustang z celého Česka. V sobotu po poledni přijedou ve spanilé jízdě účastníci na náměstí, kde od dvou hodin začne program. Připraveny jsou koncerty, americké občerstvení a spousta zábavy. Akce je také na podporu a osvětu neziskové organizace MDA Ride – Parent Project, spolek na podporu dětí se svalovou dystrofií. Bude tak probíhat i dobrovolná charitativní sbírka. Na místo má dorazit také několik motocyklů Harley-Davidson.

90’s Czech Roads

Devadesátková autoklasika si dá sraz v sobotu 12.9. v AUTOKINĚ STRAHOV na pražském Strahově. Výstava aut účastníků proběhne od čtyř hodin odpoledne. Akce je hlavně o pohodové atmosféře a především pro auta typická pro devadesáté roky.

XI. Odtimer Bohemia Rally 2020

Od 10. do 12. září se v Mladé Boleslavi jede tradiční Odtimer Bohemia Rally. Starty a cíle do jednotlivých etap, které mají dohromady 420 kilometrů, proběhnou vždy v Mladé Boleslavi. Nejčastěji se bude startovat a dojíždět v Dukelské ulici nebo u domu Kultury. Přestávky, při kterých budou závodní speciály vystaveny k prohlédnutí pak budou v pátek na hradě Trosky a v sobotu v hotelu Relax v Bělé pod Bezdězem.

Veteran Party

V sobotu se v Opavě koná sraz veteránů a to na parkovišti u tamního obchodního domu Globus. Součástí akce budou soutěže nebo výstava nově zrekonstruovaných historických nákladních vozidel TATRA 138.

Classic Drive

V sobotu se na střeše pražského obchodního centra Šestka koná výstava automobilových veteránů. Jde o sraz vozů s ročníkem výroby v 50. – 90. letech. Akce se uskuteční v sobotu 12. září od 12:00 do 18:00 a nabídne nejen krásnou podívanou pro automobilové nadšence, které potěší kolem 200 vozů, ale i bohatý doprovodný program plný prohlídek, ukázek historických vozů a odborných konzultací. Vstupné je dobrovolné a akce se díky krytým garážím Šestky koná za každého počasí. Pozvánka na akci je zde.

Retroměstečko 2020

V areálu bývalých kasáren T. G. Masaryka v Pardubicích se v sobotu koná retroměstečko. Jde o sedmý ročník akce, která má za cíl připomenout technické úspěchy a dovednost nejen českých a československých firem a produktů. Chybět nebude výstava vojenské, policejní nebo hasičské techniky, výstava veteránů nebo ukázky práce hasičů či policistů. Organizátor si připravil také ukázku československého motorsportu a nabídne svezení v retro rallye autě nebo driftovacím speciálu.

Podzimní vyjížďka strojů minulého tisíciletí

Muzeum techniky Telč pořádá v sobotu vyjížďku strojů minulého tisíciletí s burzou. Ta začne brzy ráno a skončí kolem jedné hodiny odpolední. Sraz začne kolem půl desáté dopoledne, přičemž o hodinu později se účastníci vydají na krátkou vyjížďku. V poledne bude akce ukončena.

Veteráni v Újezdě 2020

V pořadí šestý sraz veteránů v Újezdě se koná v sobotu konkrétně v Újezdě nad Lesy. Akce je pro auta do roku výroby 1990 a připraveny jsou dětské soutěže a také spanilá jízda po okolí.

Sraz amerických sportovních aut

V autokempu LaRocca v okrese Tachov se o víkendu koná 1. sraz amerických sportovních aut. Účastníci akce se v sobotu kolem poledne vydají z kempu na spanilou jízdu po okolí. Po návratu, který by měl být kolem čtvrté dopolední, proběhne vyhlášení vítězů soutěží a předání pohárů. V neděli se pak na blízkém letišti konají sprinty.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru