Prázdniny se o víkendu přehoupnou do své druhé části, a ačkoliv by to před několika měsíci nikdo netipoval, automobilové srazy a akce jsou v plném proudu. O nadcházejícím už srpnovém víkendu si můžete užít spoustu zábavy, která voní starými časy a benzinem.

13. setkání historických vozidel

Veteran Club Strakonice pořádá v sobotu v areálu koupaliště Volyně výstavu historických vozidel. Z koupaliště budou účastníci akce odjíždět kolem poledne, aby svá auta vystavili mezi 13. a 15. hodinou v obci Vlachovo Březí. Poté se klidnou vyjížďkou vrátí zpět do Volyně. Součástí akce bude soutěž elegance a také ocenění nejstaršího vozidla.

Výjezd veteránů na Ještěd

V sobotu 1.8. si dají dostaveníčko milovníci a majitelé aut starších 50 let, aby se vydali na pohodovou vyjížďku na Ještěd. Startuje se z Křižan a celá trasa vyjížďky má 11 kilometrů, přičemž start první posádky proběhne v 11 hodin dopoledne. Cíl jízdy bude v Křižanech u hasičské zbrojnice. Pro případné zájemce o účast na akci máme ale špatnou zprávu. Startovní pole už je plné.

Chotovinské Zatáčky

Naopak ještě otevřené je startovní pole sobotní akce sedmého ročníku jízdy veteránů Chotovinské Zatáčky. Vše důležité, tedy i start jízdy, proběhne u muzea Janecký Chotoviny. První auto na vyjížďku odstartuje v 10 hodin. Mezi půl 12 a druhou odpolední budou auta vystavena v Petrovicích. Pak se vydají zpět k muzeu. Řidič, který se chce účastnit, si musí připravit 250 Kč na startovné. Spolujezdec, který chce v ceně i oběd pak 100 Kč.

Tatra sraz Lednice 2020

Tatra klub Brno v sobotu pořádá velký sraz na zámku Lednice. Hned ráno mezi osmou a devátou budou všechna auta vystavena na centrálním parkovišti na zámku. Poté se vydají na výlet do Valtic, kde budou na nádvoří tamního zámku vystavena do půl 12. Poté se vydají zpět na zámek Lednice, kde budou až do 15. hodin.

Krkonoše Amerikou 2020

Po celý nadcházející víkend se koná tradiční setkání amerických aut a motocyklů na náměstí ve Vrchlabí a na Liščí farmě. Na náměstí budou auta vystavena v deset hodin dopoledne, kde mimo jiného proběhnou také dva koncerty. Připraveno je klasické americké občerstvení, ale i akce pro celou rodinu. Večer se účastníci přesunou na Liščí farmu, kde na účastníky čeká několik koncertů. Další informace najdete zde.

Zahájení sezony 2020 ve Výtopně Zdice

Tradičně se sezona ve Výtopně Zdice zahajuje na jaře, ideálně s prvními teplými paprsky. Letos do těchto plánů ale zasáhl koronavirus, proto byl tento den otevřených dveří přesunut na nadcházející víkend. V sobotu se můžete těšit na celodenní program s dopravní tématikou doplněný o retro výstavu. Otevřeno bude až do 17. hodin. Několikrát za den bude z Výtopny vyjíždět vyhlídkový autobus a na odpoledne je plánována spanilá jízda vozidel z DDR provenience. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení. Obdobný program pak bude k dispozici i v neděli, ale jen do 16. hodin.