Stejně jako každý rok, také pro ten letošní si výrobci pneumatik připravili horké novinky, které v mnoha ohledech předčí starší dezény. Pokud se právě chystáte na nákup nového obutí, budou se vám hodit následující tipy. Vybrali jsme pro vás klíčové pneu od prémiových výrobců.

Continental PremiumContact 6

Čím jiným začít než novou generací dezénu PremiumContact od Continentalu? Pneu Continental PremiumContact 6 nahrazuje obě „pětky“ (PremiumContact 5 a SportContact 5) a nabízí zase o něco lepší parametry. K hlavním tahákům patří o 15 % vyšší životnost, o 3 % lepší odezva na řízení, o 10 % nižší hlučnost a o 5 % nižší valivý odpor. Brzdná dráha je totožná s předchozí generací a odolnost vůči aquaplaningu o 5 % nižší. Přesto jde o nej pneumatiku ve své kategorii a očekává se, že tradičně zaboduje v nezávislých testech.

Pirelli P ZERO Corsa

Co čekat od výrobce, který má zkušenosti s výrobou dezénů pro Formuli 1 již od roku 1950? Plášť Pirelli P ZERO Corsa patří k těm dlouho očekávaným a nabízí výjimečné vlastnosti napříč všemi kategoriemi. Inženýři z Pirelli využili materiály z motorsportu a vytvořili výjimečnou pneumatiku pro sportovně laděnou jízdu. Dezén precizně drží vozidlo na vozovce i při prudším zatáčení, umožňuje nekompromisní zrychlení a odolá opotřebení po dostatečně dlouhou dobu.

Nokian Rockproof

Hledáte dezén, se kterým překonáte i náročnější terén? Pro milovníky offroadů je jasnou volbou pneu Nokian Rockproof. Testovaná v nejdrsnějších podmínkách, nabízí extrémní odolnost proti průpichům. Výrobce vyvinul speciální směs, na kterou je vždy spolehnutí.

Michelin CrossClimate+

Vybrat kvalitní celoroční pneumatiky je problém, protože jen málokterý model nabízí ucházející vlastnosti. K hrstce špičkových dezénů patří nástupce CrossClimate. Nová pneumatika dostala navíc „plusko“ a podle francouzského výrobce je ve všech směrech o kus dál než předchůdce. Nelze jinak, než mu dát za pravdu, protože se Michelin CrossClimate+ umístila v nezávislých testech na předních příčkách.

Bridgestone Turanza T001 Evo

Na závěr jsme si nechali Japonce. Dezén Bridgestone Turanza T001 Evo navazuje na pneu Turanza T001 a slibuje vyšší bezpečnost a komfort. Inovace se nesly v duchu zlepšení přilnavosti na mokru a snížení valivého odporu. V letošních testech sice komisaři z ADAC neměli novinku k dispozici, ale předchozí pneu rozhodně nezklamala – umístila se na druhém místě. Dá se předpokládat, že by novější plášť zabodoval o to víc.

Přečtěte si také:  Odtahovkáři nedošlo, že zapřáhnul čtyřkolku. Zničil minimálně jedno kolo i výfuk

Jak zní resumé? Záměrně jsme vybrali poměrně pestrou směsici dezénů pro všechny typy řidičů. Pokud vás prémiové letní pneu zaujaly a chcete se o nich dozvědět více, přečtěte si tento test letních pneumatik. Ať už si však vyberete kterýkoliv model, nebudete litovat!