3-sraz-socialistickych-vozidel-hnacov-u-klatov-2016

Tipy na tento víkend: sraz Velorexů, škodovek, mercedesů, tuningových aut anebo off-road

Od Anina Russová | Zdroj: Internet - Foto: Pavel Srp - 13. 8. 2020 0

Víkend je za dveřmi a proto pro vás opět máme několik zajímavých tipů na motoristické akce. Vybere si každý, jak fanoušek klasických mercedesů, tak filmových aut, která neškrábou, ale leští.

V pátek v Pátku: sraz Velorexů

Od pátku do neděle si dají dostaveníčko majitelé a fanoušci Velorexů. Jde o pohodovou akci, která se bude konat v obci Pátek u Poděbrad. Je to tradiční sraz, letos už se koná jeho 17. ročník. Vhodný je pro celou rodinu.

57. Celostátní výroční sraz Mercedes-Benz klubu ČR

Fanoušci a majitelé vozů Mercedes-Benz a členové Mercedes-Benz klubu České republiky mají o víkendu sraz v Koutech nad Desnou. Právě tato obec bude centrálním místem srazu, účastníci budou mít „hlavní stan“ v hotelu Červenohorské sedlo. V sobotu přes den je budete moci potkat na Ovčárně nebo na náměstí v Bruntále. Účastnit se mohou všichni majitelé a jejich doprovod s osobními vozy Mercedes-Benz a značek, které jsou součástí přímé výrobní historie firmy, tedy i soudobých vozidel. Podmínkou je technický stav odpovídající kulturně-technické hodnotě vozidla a umožňující provoz na pozemních komunikacích.

21. sraz Škoda MBX/MBG/MB

V sobotu 15.8. se ve volnočasovém areálu na koupališti v Bakově nad Jizerou koná velký sraz klasických škodovek. Pro účastníky jsou připraveny soutěže, ale také spanilá a orientační jízda.

Sraz historických vozidel

Veterán Club Radčice v sobotu pořádá sraz historických vozidel. Koná se ve sportovním areálu Doupnice v Radčicích u Skutče, přičemž je spojen s výstavou strojů, orientační jízdou a jízdou zručnosti. Do soutěžních jízd se smí přihlásit jen vozidla, jedno i dvoustopá, způsobilá k provozu na pozemních komunikacích do roku výroby 1970. Pro diváky je vstupné dobrovolné.

Friends Fest 2020

Pátý ročník multižánrového festivalu zaměřeného na americká auta a motorky se koná 15. srpna na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Kromě aut a motocyklů si návštěvníci i účastníci na místě budou moci vychutnat americké hamburgery a hot-dogy, poslechnout si blues, country či rock’n’roll v podání českých kapel či milují svět westernu a indiánů. Pro děti je připraven netradiční dětský den s mnoha zajímavými atrakcemi. Festival bude moderovat Martin Dejdar. Děti do 120 cm v doprovodu dospělého s platnou vstupenkou mají vstup zdarma. Vstupné na místě bude 400 Kč.

Výstava historických vozidel v Polici nad Metují

V neděli 16.8. se v rámci Polické pouti koná výstava historických aut. Akce se koná v Polici nad Metují a účastníci budou na místě již od brzkého rána.

Výstava DDR vozidel

V obci Horní Bříza, konkrétně před budovou tamní sokolovny, se v sobotu od 15.00 hodin koná výstava DDR vozidel. Výstava bude zakončením cesty „Trabantem a Camptouristem po tom NEJ z hranic ČR“, což je expedice, jejímž cílem je projet okolo hranic ČR silnicemi, které jsou nejblíže k hranicím, navštívit nejzápadnější, nejsevernější, nejvýchodnější, nejjižnější, nejvyšší a nejnižší bod ČR a mnohem víc.

Setkání na statku

V sobotu od 11.00 hodin dopoledne se v retro muzeu Na Statku v Brně koná 4. ročník akce Setkání na statku. Pořadatel slibuje výstavu aut, jízdy starým autobusem, pěnovou show pro děti a soutěže pro celou rodinu.

US Racket Trucks 2020

Další americký sraz se koná v sobotu po celý den v Lužné. Jde o druhý ročník srazu všech amerických trucků, sanitek, hasičů, policejních aut, odtahovek, busů, vanů a pick-upů v muzeu amerických veteránů JK Classics. Chybět nebudou koncerty, kovbojové, auta, hasiči, ale i spanilá jízda. Na sraz není povolen vstup se psy.

Land Rover Highland Meeting

Na tankodromu Jihlava se po celý víkend koná velké offroadové setkání Land Roverů. Na akci bude vystavený zbrusu nový Defender a ačkoliv je jeho zaměření spíše terénní, jsou na ni vítáni i majitelé zcela sériových SUV. Pořadatel pak slibuje také program pro nejmenší.

Dubgang 2020

Sobota bude v autokempu v Pavlovicích u Liberce konat sraz upravených aut. Součástí bude také sobotní exhibice závodních vozů na Stadionu ploché dráhy Liberec. Jde o pohodovou a poklidnou akci s doprovodným programem. I letos je pro vjezd do areálu nutná registrace vozů. Ti, kteří nebudou vybráni, jsou samozřejmě vítáni, ale své vozy budou muset ponechat před branou areálu. Vstupné je 100 Kč na den. Za auto se platí 200 Kč na den.