V sobotu 23. září se areál mosteckého autodromu promění v obrovskou výstavní plochu, kterou zaplní vozy značky Škoda. K vidění budou modely různého stáří, od historických exemplářů přes upravená auta až po nové modely. Návštěvníci setkání se mohou těšit také na bohatý doprovodný program a řadu soutěží. O polední pauze se mohou vydat se svými plechovými miláčky na spanilou jízdu po velkém závodním okruhu.

Zájemci o účast na srazu se podle obchodního manažera pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakuba Krafka stále hlásí. „Zatím máme na sto přihlášených majitelů škodovek, nejstaršími z nich jsou modely 1000 MB a 1300 MTX z roku 1967. Akce bude také jakýmsi srazem ve srazu. Poslouží totiž i jako setkání členů Škoda klubů. Tuto příležitost už využili členové klubu majitelů Škoda Felicia, kteří přijedou s dvaceti vozy.“

Sraz začíná v 09:00, program setkání organizátoři naplánovali až do 20:00. Jednotlivé akce, atrakce a soutěže rozmístili podle jejich zaměření do čtyř zón. Součástí srazu bude například výstava historických a závodních vozů značky Škoda. Soutěžit se bude o nejlepší vůz srazu v kategoriích youngtimer, současný a historic.

Přečtěte si také:  Jaguar obnovil výrobu legendárního závodního vozu D-Type

V Show/fun zóně si milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet taxijízdu na sedadle spolujezdce v rallyovém voze. „Lákavá bude jistě možnost svézt se s instruktorem nebo i za volantem nejnovějšího vozu značky Škoda Kodiaq či v oblíbeném voze Škoda Yeti po offroadové dráze. Vybrat si přitom mohou ze dvou variant vozů i druhů obtížnosti dráhy,“ uvedl Krafek.

Zóna Auto Gallery nabídne promítání filmu Upír z Feratu, upoutávek zajímavých momentů ze seriálu závodů Octavia Cup a také besedu se členy české expedice Big Trip, která byla nejdelší cestou kolem světa osobním autem. Ve Škodě Octavii ji absolvovali za 777 dní, urazili 127 843 km, projeli 50 zemí, neměli navigaci ani peníze. O své zážitky se podělí i expediční skupina cestující po světě s vozem Škoda 100.

V prezentační zóně představí showroom automobilka Škoda, účastníci srazu si mohou vyzkoušet řízení nejnovějších modelů vozů této značky na cvičných modulech polygonu. Svou produkci či služby představí prodejci automobilů, náhradních dílů i autodoplňků.

Race zóna umožní zájemcům jízdu na malém i velkém závodním okruhu a také na cvičných plochách polygonu. Vyzkoušet si tak mohou na hydraulické kyvné desce smyk zadní nápravy společně s nečekanou vodní překážkou simulující čelní náraz, brzdnou dráhu za různých adhezních podmínek na aquaplaningu či průjezdy a rozjezdy na kopci s kluznou plochou a vodními překážkami.