james_may-the_grand_tour-nehoda-mitsubishi

The Grand Tour zveřejnilo video s nehodou Jamese Maye. Do zdi narazil ve velké rychlosti bokem

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: The Grand Tour -  4. 10. 2022


Koncem srpna se na světlo světa dostala informace o nehodě Jamese Maye při natáčení speciálu pro The Grand Tour. Kvůli té nakonec skončil v nemocnici, ale nic vážného se mu nestalo. Produkce pořadu teď zveřejnila video, v němž uvidíme, co a jak se přesně stalo.

Čtyřminutové video nás zavede do tunelu, v němž mají všichni tři se svými rychlými sedany jet naplno a těsně před koncem tunelu začít brzdit. Jenže tunel není dobře osvětlený, Clarkson, Hammond i May se musejí spolehnout jen na světlomety svých aut a barevné zářivky, které se postupně rozsvěcují. Dokud mají přidávat, jsou zelené, jakmile by měli začít brzdit, zčervenají. To se ale stane až opravdu na poslední chvíli.

Přečtěte si také:  Nehoda z Opavy připomíná crash test. Jako zázrakem tvrdý střet tří aut všichni přežili

Je docela děsivé, že producenti pořadu nechali trojici naplno rozjet proti zdi, protože tady reálně hrozila nehoda. A ta nakonec opravdu přišla. Jeremy Clarkson jel první, vybral si Audi RS 4 druhé generace (B7). Tunelem projel na plný plyn a zabrzdit se mu podařilo, ačkoliv to ke zdi neměl úplně daleko. Druhý jel právě James May v Mitsubishi Lancer Evolution. I ten se rozjel naplno – a jel opravdu rychle, což bylo podle jeho přezdívky „Caption Slow“, respektive „Kapitán Šnek“ v češtině vcelku nečekané – ale nedobrzdil to. Aby do zdi nenaboural čelně, auto strhl a naboural do ní pravou stranou. Ovšem protože šlo o auto s řízením napravo, tam právě seděl. Při nárazu se praštil do hlavy a pochroumal si krk.

I přesto producenti chtěli jízdu i po Richardu Hammondovi. A ten ji nakonec v Subaru Impreza WRX STI zajel. Ve stínu událostí ale nejen naplno, nýbrž auto nechal jet snad na volnoběh. Před zdí tak dobrzdil nejbezpečněji z celé trojice moderátorů.

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek