Testovací mula Porsche Boxster: 911 s motorem uprostřed – video

Autor: Anina Russová - 28. 5. 2014


Porsche má ve svých archivech uložené opravdové skvosty. Po tom, co nám nechali nahlédnout pod pokličku jedinečného prototypu Porsche 911 s motorem V8, je tu další a neméně zajímavé nakouknutí do kuloárů této stuttgartské automobilky. Tentokrát jde o model Porsche 911 Targa – ovšem s motorem nikoliv za zadní nápravou, jak je u Porsche zvykem, ale před ní, tak jak to má model Boxster.

Porsche-Boxster-Prototype-911-964-video

V praxi to znamená, že tehdy vyvíjený motor pro Boxster technici umístili do karoserie modelu 964 Targa, který – asi aby zmátli případné slídící novináře – trochu okořenili o široké zadní blatníky, křídlo z modelu Turbo a také hodně zatmavené zadní okno. To aby nebylo na motor nebylo vidět…

Podívejte se tedy na skvělé video, které nastíní to, jak vypadalo teprve vyvíjení typu Boxster, který přišel na světové trhy až v roce 1996, i když první koncept spatřil světlo světa už v roce 1992. Motor uprostřed sice pro Porsche není tak typický, ale v několika modelech automobilky už se objevil, např. v 914, Cayman, Carrera GT a nebo teď naposledy v hybridním 918 Spyder.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru