Tesle se prý zablokoval plynový pedál, což způsobilo nehodu s 20 zraněnými osobami

Autor: Anina Russová - Zdroj: Jérôme Coumet @ Twitter - Foto: Lefigaro, Policie Paříž - 14. 12. 2021


Občas se stanou dopravní nehody, u nichž není na první pohled jisté, proč se staly. Ta nejnovější, jež se stala 11. prosince 2021, bohužel způsobila zranění několika lidí. Policie ale teprve bude muset zjistit, co se přesně stalo. Mluví se o problému s autonomním řízením, ale i o „zaseknutém plynovém pedálu“, respektive problémech s tempomatem.

K nehodě došlo v Paříži ve chvíli, kdy jel řidič se svou teslou po Avenue d’Ivry. Podle jeho výpovědi začalo auto najednou zrychlovat a on s tím nemohl vůbec nic dělat. Starosta této pařížské části Jérôme Coumet na svém twitterovém profilu napsal, že nehodu způsobila náhlá technická porucha, nejspíše „zaseknutý plynový pedál“.

Důvodem, proč při tomto incidentu přišlo tolik ke zranění, je až neuvěřitelný sled událostí. Neovladatelná tesla totiž nabourala taxík jedoucí poblíž. Ten následně srazil dva lidi na přechodu a naboural do kontejneru na sklo, přičemž jeho úlomky právě zranily větší počet lidí. Auto se nakonec zastavilo až po nabourání do dodávky.

Podle dostupných informací bylo 13 osob zraněno lehce a byli ošetřeni na tamní pohotovosti. Ovšem sedm dalších lidí je v nemocnici s život ohrožujícími zraněními.

Právě na twitteru se hodně řeší, co se tedy vlastně stalo. Zaseknutý pedál je poměrně nepravděpodobný. Někteří diskutující zmiňují právě nesprávné použití a fungování systému „autopilota“, ale další pak napadl problém s tempomatem. Ten mohl být před aktivací omylem nastaven na vyšší rychlost, než jakou řidiči jel, a proto začalo auto náhle zrychlovat. Řidič pak mohl zazmatkovat a nešlápnout na brzdu. Vše jsou to ale jen dohady. Reálný důvod nehody bude muset vyšetřit policie.

https://twitter.com/Steph_Roy_/status/1469770748508135428?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1469770748508135428%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.autoevolution.com%2Fnews%2Ftesla-model-3-taxi-cab-accident-hurts-about-20-people-in-paris-due-to-braking-issues-176380.html

Štítky: , , , ,

1 názor na “Tesle se prý zablokoval plynový pedál, což způsobilo nehodu s 20 zraněnými osobami”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru