tesla model 3

Tesla už nebude přijímat Bitcoiny za svá auta. Kryptoměna ztrácí na hodnotě

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Twitter.com - Foto: Tesla Motors - 13. 5. 2021


Je to jen pár měsíců, kdy Elon Musk oznámil, že automobilka Tesla bude přijímat za auta platby v bitcoinech. Ovšem teď je všechno jinak a hodnota bitcoinu je i kvůli tomu jako na houpačce.

Byla středa 24. března 2021, když se na twitterovém účtu Elona Muska, zakladatele automobilky Tesla Motors, objevil jednoduchý a výstižný tweet: „You can now buy a Tesla with Bitcoin.“ Pokud byste neuměli anglicky, pak je to věta o tom, že si „nyní můžete koupit teslu za bitcoiny“. Tehdy to znamenalo poměrně razantní zvýšení hodnoty této kryptoměny. Ovšem ta za poslední měsíce roste stále poměrně znatelně.

Teď ale Elon Musk otočil a včera na twitteru zveřejnil naopak příspěvek o tom, že Tesla bitcoiny přijímat přestane.

Ten tweet je tentokrát o poznání delší a Elon Musk v něm oznamuje, že mu vadí využívání fosilních paliv při těžbě této kryptoměny. Cena Bitcoinu se na základě této zprávy propadla o 10 % své hodnoty. Bitcoin se totiž tzv. „těží“, při čemž se spotřebovává opravdu velké množství elektrické energie. A ta dnes stále ještě pochází i z fosilních paliv, například z uhelných elektráren.

Přečtěte si také:  Porsche testuje vibrační funkci u svých elektrických modelů. Má to pomoci s aerodynamikou

Tesla ale bitcoin neodepsala úplně, ale jen do té doby, než se začne těžit převážně z obnovitelných zdrojů. Americká automobilka přesto chce prodej svých aut za kryptoměny zachovat, takže hledá náhradu, která bude mít nároky na energie pod 1 % ve srovnání s bitcoinem.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek