tesla_model_3-tuning

Upravit si dnes auto můžete mnoha způsoby. Kromě designových změn exteriéru i interiéru můžete upravit také motor a vyměnit i výfukové potrubí. Tím nejen rychleji odvedete výfukové plyny od motoru, ale také zlepšíte zvuk. Ale co když máte elektromobil?

Budoucnost automobilového světa je v elektromobilitě. Už v polovině příští dekády si auto se spalovacím motorem asi nekoupíme, a tomu bude potřeba se přizpůsobit. A tím nemáme na mysli jen způsob používání auta, ale i tomu odlišit se od ostatních. Z hlediska designu to nebude problém, protože v takovém případě je úplně jedno, jestli je auto benzinové, naftové anebo elektrické. Problém by to mohl být z hlediska pohonných jednotek.

Elektromotory lze sice také ladit, jejich výkonem lze zvýšit třeba i jejich přetížením, jak to ostatně dělá například Škoda u plug-in hybridních modelů Octavia RS iV. Ta má sice nachlup stejnou techniku jako běžná plug-in hybridní Octavia iV, ale aby dosáhla celkově vyššího výkonu, její elektromotor se krátkodobě přetíží, aby ze sebe vydal více.

Přečtěte si také:  První elektricky hatchback značky CUPRA je před uvedením. Dočkáme se ho za pár měsíců

Ale co když petrolheadi budou chtít víc? Pak na to budou muset jít podobně jako tento nizozemský mladík. Ten si svou Teslu Model 3 totiž upravil opravdu důkladně a udělal to vlastně podobně, jako by měl auto se spalovacím motorem. Jak to?

Na svou elektrickou Teslu totiž namontoval čtveřici koncovek výfuku, ale tím neskončil. K tomu totiž přidal i „sound generator“, napodobující zvuk motoru. A opravdu to funguje tak, že auto vydává zvuk, jako by pod kapotou mělo spalovací motor. Ostatně – poslechněte si to ve videu:

Je to sice trochu zvrácené, ale nakonec proč ne… Vždyť dnes už drtivá většina výrobců používá falešný zvuk – a to nejen uvnitř z reproduktorů, ale i venku s podobnými reproduktory.

Přidat komentář