Tesla-Cybertruck- (6)

Tesla představila Cybertruck blížící se sériové produkci. Nekvalita jeho karoserie je do očí bijící

Od Radim Plachý | Zdroj: youtube.com - Ilustrační foto: Tesla Motors - 15. 4. 2022


Psal se rok 2019, když automobilka Tesla představila svůj Cybertruck. Tehdy šlo o překvapivě vypadající koncept, který ve světě způsobil velký rozruch. Teď, o bezmála tři roky později se ukazuje další Cybertruck. Kvalita jeho zpracování je ale tragická.

Elektromobily značky Tesla platí za velmi vyspělé z pohledu pohonného ústrojí, ale majitelé si často stěžují na nekvalitu materiálů a zpracování. Z aut odlétávají kusy, odpadávají nárazníky, stalo se i to, že se auto dostalo k zákazníkovi bez brzd… A zdá se, že se to nijak zásadně asi jen tak nezmění. Důkazem budiž propagační kus Tesly Cybertruck, kterou americká automobilka prezentovala v americkém Texasu. Stalo se tak v rámci otevření nové Gigafactory v Austinu. A tady by měl právě Cybertruck vznikat.

Přečtěte si také:  V Bosně a Hercegovině vznikla věrná replika Tesly Cybertruck. Elektřina ji nepohání

Jde stále o předsériový kus, který by se ale už měl podobat sériové verzi. Dokonce dostal velká vnější zpětná zrcátka (koncept je neměl a měl kamery) a zmizely i zapuštěné kliky ze dveří, ty jsou místo nich ve sloupcích. Jde o senzory, podle kterých by mělo auto poznat, že „jste to vy a měly by se otevřít dveře“.

Na tom by nemuselo být nic úplně divného, kdyby Tesla právě netrpěla nedostatky. A potvrzuje se to i na karoserii, kde díly nelícují. Dveře nesedí s blatníky, ale ani s dalšími dveřmi, stejně tak i zadní dveře do nákladového prostoru. A chybí i středové pokličky na kolech. A chyb je na karoserii ještě mnohem víc, protože v ní jsou prohlubně a prasklý je například i kryt vnějšího zpětného zrcátka.