Tesla Motors je vlastně nesmírně zajímavý projekt. Zatímco většina automobilek při prvním náznaku ztrát nebo jiných finančních problémů zpozorní, začne propouštět a revitalizovat modelovou nabídku, tahle automobilka na to jde přesně naopak. Ačkoliv se prakticky od začátku hovoří o jejích finančních problémech, technických problémech některých modelů a hlasité nespokojenosti části zákazníků, kteří se nebojí vyjadřovat hlavně přes sociální sítě, plánuje Tesla další modely a velkolepé projekty.

Jedním takovým projektem a modelem zároveň je plně elektrický pick-up. O něm už Elon Musk nějakou dobu mluví, ale konkrétnější obrysy jeho plány prozatím navenek neměly. Tesla vydala zatím jeden jediný obrázek, kterým má na novinku upozornit, ale na něm zcela upřímně vůbec nic vidět není.

Ovšem na internetu už nějakou dobu kolují rendery a grafiky, které možnou podobu čistě teoreticky naznačují. Tesla prozradila jen to, že cena novinky se bude pohybovat kolem 55 000 dolarů, vůz by měl mít až 6 sedadel, ale záležet bude na vybrané specifikaci. Dojezd by měl být minimálně 645 a maximálně až 800 kilometrů. Záleží na stylu jízdy a zatížení nákladem.

Zatím šlo jen o spekulace a nikdo nevěděl, kdy a jestli vůbec Tesla něco takového opravdu bude vyrábět. Nicméně před několika málo dny se na toto téma vyjádřil sám Elon Musk na twitteru, kde prozradil, že nový pick-up by měl být odhalen už za dva nebo tři měsíce.

Otázkou je, jestli to není jen další uklidnění investorů. Možné také je, že Musk novinku ukáže, ale na sériovou výrobu budeme čekat další dlouhé měsíce či roky. Uvidíme, jak se Tesla pochlapí a jestli vůbec. Elektrický pick-up chystá také Ford a souboj těchto dvou značek by mohl být velmi zajímavý.