Tesla Model S dostala „absurdní“ mód, pomocí kterého zrychlí za 2,8 sekundy

Od Jan Karlík | 24. 7. 2015


Byť sám sebe rozhodně neřadím mezi zastánce a milovníky alternativních pohonů, automobilka Tesla dokázala pod vedením Elona Muska velké věci a ještě větší „věci“ chystá. Určitý náznak další přízně získáte, když zjistíte, že Tesla vydala další softwarový update pro svůj top model S P85D. Čtyřkolka dostala Ludicrous („směšný, absurdní“) mód a s jeho pomocí jste nyní schopní se rozjet na 100 km/h za pouhé 2,8 sekundy!

Dříve jste v palubní menu této vlajkové lodě mohli najít položku „Insane Mode“, ta měla za následek zrychlení za už tak úžasných 3,1 sekundy. Nový „Ludicrous Mode“ tuto dobu zkracuje o 0,3 sekundy. Automobil má nyní přes 770 koní, které posílá na všechna čtyři kola. Musk k automobilu řekl: „V módu Ludicrous zvládne vůz akcelerovat s přetížením 1,1 g. To je ve skutečnosti více, než při volném pádu. Zákazníci milují „šílený mód“ u verze P85D, ale nikdo se netázal po ještě intenzivnějším „absurdním režimu“. Je vážně absurdní, že jsme s tím přišli, vůz je jako osobní horská dráha!“

To jsou hodnoty, které dostanete za několikanásobně vyšší finanční obnos u top modelů značek zvučných jmen. A to vše u automobilu, který necháte přes noc v zásuvce… Tenhle elektromobil zaslouží velkou porci respektu.