Debata o elektromobilu Tesla Model S by mohla být tak rozsáhlá, že by ani internet nemusel stačit. 🙂 Určitě se ale všichni shodneme na tom, že ať nám elektromobilní doba nemusí být nijak po chuti, Elan Musk, šéf automobilky Tesla, to vzal za správný konec a tento počin zaslouží velký obdiv.

Po dechberoucím modelu Tesla Model S P58 D, za který si automobilka řekne skoro 2 miliony korun, se představila novinka z opačného spektra nabídky. Nový Model S 70D nahrazuje starší Model S 60, jehož výroba končí. Elektrický sedan Tesla s nejmenší baterií si tak výrazně polepšil a navíc nabízí standardní pohon všech čtyř kol. Podle oficiálních zpráv Tesla Motors se může pochlubit výkonem 334 koní a dojezdem až 442 km. To vše se stejným designem a luxusem jako nejvyšší verze za těžko uvěřitelných cca 1 200 000 Kč. A to už vzhledem ke koncepci, provozním nákladům a dalším výhodám, zní opravdu dobře.

Tesla Model S 70D potřebuje díky pohonu všech čtyř kol ke zrychlení na 100 km/h pouhých 5,4 sekundy! Nově i zde můžete objednat funkci “Autopilot” a ve Spojených státech máte k dispozici novou síť superrychlých nabíječek. Oproti modelu S 60 je cena vyšší zhruba o 5 000 dolarů, nicméně dostáváte bohatší výbavu, delší dojezd a pohon všech čtyř kol, podle slov šéfa automobilky: „Přesně to, co si zákazník přeje.“ A nejsou to jen plané reklamní řeči. Tato specifikace vzešla z dlouhodobého průzkumu se zákazníky automobilky. Nové můžete také vybírat tři nové barvy: Ocean Blue, Obsidian Black a Warm Silver.