Tesla_Cybertruck

Tesla Cybertruck ukázala brzdovky a blinkr. Je to docela nebezpečné

Autor: Radim Plachý - Zdroj: twitter.com - Foto: Tesla - 20. 11. 2023


Tesla Cybertruck je auto, které je cokoliv, jen ne normální. Potvrzuje to nejen samotným tvarem i provedením karoserie, ale i dalšími věcmi. Například tím, jakým způsobem jí svítí brzdová světla a jak blinkry.

Na tenhle futuristický pick-up se už čeká spousta let, vždyť poprvé byl představen už v listopadu 2019. A první auto bylo vyrobeno až letos v červenci. Kvalita jeho výroby byla ovšem tristní, což se potvrzuje i nadále u dalších vyráběných kusů.

Design je to, oč tohoto futuristického pick-upu běží v první řadě. Jeho tvary jsou přísně geometrické a kulatá jsou pouze kola a pneumatiky. Zajímavě řešená je i světelná technika, kterou tvoří LEDky v pásech. Svítící LEDkové pásy nejsou nic nového, vpředu i vzadu je dnes používá spousta automobilek, ale slouží pouze k dotvoření designu. U Tesly Cybetruck mají ovšem funkci hlavních světlometů. A to jak vpředu, tak i vzadu.

A kvůli tomu jsme byli zvědaví na to, jak se se způsobem osvětlení Tesla – hlavně pak vzadu – popere. A to si teď můžeme prohlédnout. Moc bezpečné to na běžné silnici ale asi nebude.

Tesla Cybertruck totiž standardně vzadu využívá k běžnému osvětlení celý svítící pás, ale jakmile sešlápnete brzdu, pás zhasne a rozsvítí se jen trojice segmentů. Pokud pak ještě pustíte blinkr, začne vždy jeden ze segmentů blikat.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *