Současná doba jde ekologickým směrem, cestou udržitelných zdrojů a zeleného smýšlení. Nic proti tomu, chápeme, že každá doba má to své. Pro tentokrát ale nechme ekologii stranou a pojďme si užít několik minut ve společnosti monstra, ze kterého bude vaše vnitřní dítě nadšené. Seznamte se s Monster Maxem.

Když máte dost financí, může být svět o něco hezčí. Můžete si postavit parádní garáž a můžete ji naplnit skvělými auty. Ať už to ve vašem podání znamená cokoliv. Kromě toho všeho si ale můžete také třeba nechat postavit auta, která jsou vpravdě jedinečná. A přesně to udělal majitel téhle kouřící bestie.

Tenhle ‚monster truck‘ žigulík dostal i pohon všech kol a motor V8

Základem pro stavbu této zběsilosti se stal pick-up Chevrolet Silverado první generace, stojící původně na podvozkové platformě GM GMT880, vyráběný mezi lety 2000 a 2007. Standardně nejde o nijak zajímavý pick-up, ovšem když se z něj udělá monstrum, které děsí malé děti a spotřebuje tolik nafty, že i ropní magnáti by měli co dělat, aby to uživili, je to hned jiná.

Tu spotřebu má na svědomí dieselový agregát Duamax V8 o objemu 6,6 litru, který ale prošel velkou úpravou. Majitel toho moc neprozradil, ale z videa je výrazně slyšet velké turbo. Auto stojí na kompletně na zakázku postaveném podvozku a pneumatikách. Speciálně vyrobená jsou také kola, obutá do 36palcových pneumatik. To je 91 centimetrů, takže asi polovina toho, co měří dospělý muž. Ostatně, na auto je musí nasazovat dva lidé.

Podle dostupných informací měl tvůrce nechat sériovou nádrž na palivo, která tak má 136 litrů. Ve videu se ale hodně řeší, že jakkoliv to nevypadá, není to na nijak dlouhou jízdu.