replika-mercedes-benz-300-sl-gullwing- (3)

Repliky různých automobilů jsou dnes poměrně běžná věc. Rozdělit je lze do několika skupin – od těch amatérských až po ty profesionální, které jsou k nerozeznání od originálu. I tohle auto vypadá na pohled jako jeho vzor, ovšem je postaveno na mnohem modernějším základu.

Ač auto na první pohled vypadá jako Mercedes-Benz 300 SL Gullwing, není to on. Je to totiž replika postavená na základech malého roadsteru Mercedes-Benz SLK z roku 2000.

Když se na auto podíváme zvenku, vlastně bychom si ho s původním a originálním Mercedes-Benzem 300 SL Gullwing mohli splést. Originálu odpovídají nejen rozměry, ale i tvar karoserie včetně všech světlometů. Úpravce dodržel i vzhůru se otevírající dveře – tzv. racčí křídla.

To, že nejde o originál, lze nicméně na první pohled poznat v interiéru, kde se nachází původní palubní deska, volant, sedačky, ale i všechny další prvky z interiéru SLK.

Pod dlouhou přední kapotou je benzinový atmosférický šestiválec s manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Výkon je 161 kW/218 koní, což je více než u původního veteránu. Ten byl poháněn třílitrovým šestiválcem s mechanickou čtyřstupňovou manuální převodovkou a s pohonem zadních kol. Už tehdy auto nabízelo parádní dynamiku, vždyť zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 8,3 sekundy a maximální rychlost byla 250 km/h.

Tohle auto je na prodej v Německu. Cena, kterou za něj prodejce chce, je to 198 tisíc euro, což je něco přes pět milionů korun. To je ve srovnání s cenami, za které se prodávají opravdové gullwingy hodně nízká cena.