Mercedes-Benz 300 SL Gullwing zpěváka skupiny Maroon 5 jde do prodeje

Od Anina Russová | 1. 4. 2019


Adam Lewine, je nejen zpěvákem hodně známé skupiny Maroon 5, ale také producentem, hercem, skladatelem a také milovníkem exkluzivních aut. Protože se jeho kapele daří, může si jich pár dovolit, ale vypadá to, že se rozhodl s jedním z nich rozloučit. Na prodej je jeho nádherný Mercedes-Benz 300 SL Gullwing z roku 1955, který je dle všeho v naprosto špičkové kondici. A i to přispělo k jeho astronomické cenovce.

Na prodej je hodně speciální Mercedes-Benz 300 SL Gullwing

Lewine auto vlastní 6 let a za tu dobu mu stihl dát interiér do takřka původního stavu. Tento konkrétní vůz měl totiž původně interiér čalouněn modrou kůží a karoserii lakovanou bíle. Ovšem v devadesátých letech si ho jeho tehdy nový majitel rozhodl trošičku upravit a tak nechal interiér přečalounit do červené a karoserii celou opravit a nalakovat do stříbrné. Nutno říct, že výsledek vůbec nebyl špatný, ovšem když auto koupil Lewine, chtěl mu dát co nejpůvodnější design. S interiérem se mu to povedlo, ale karoserii už přelakovat nestihl. To ovšem neznamená, že by to autu nějak uškodilo. Stále jde o nádherný kus historie značky Mercedes-Benz.

O dražbu tohoto konkrétního vozu se postará aukční dům RM Sotheby’s a to v rámci velké dražby ve Fort Lauderdale na Floridě, která proběhne 29. a 30. května letošního roku. Zástupci aukčního domu očekávají, že by se mercedes mohl vydražit za částku mezi jedním a 1,4 milionu dolarů, což je v přepočtu asi mezi 23 a 32 miliony korun. Kromě auta výherce aukce dostane také sadu zavazadel vyrobenou speciálně pro zavazadlový prostoru Mercedesu, originální tašku s nářadím a několik originálních náhradních dílů. A nejspíš se bud emoci potkat i se slavným stále ještě majitelem. A i to jistě budoucí kupce přesvědčí. :)