2004-chevrolet_corvette_nomad-Advance_Automotive_Technologies-na_prodej- (1)

Psal se rok 1954, když General Motors představili zajímavý koncept Chevrolet Corvette Nomad. Byla to vlastně praktická Corvette s karoserií kombi. O 50 let později vzniklo něco podobného, jen to už nevzešlo přímo z automobilky, a tento zajímavý počin si teď můžete koupit.

Základem pro tuto zvláštní stavbu se stal Chevrolet Corvette C6 z roku 2004. Má retro přední, ale i retro zadní část, navíc má tvary karoserie shooting brake. Předek i zadek by mohly opravdu zmást, ale boční pohled výchozí auto prozradí, protože dveře i vnější zpětná zrcátka zůstala beze změny. Přestavbu provedla americká společnost Advance Automotive Technologies a dala si na ní opravdu záležet.

Přečtěte si také:  Manhart Performance upravil BMW M5 CS. Má přes 800 koní a 1000 Nm

Jak vidno z fotografií, přední část dostala oválné světlomety s krycí mřížkou a novou chromovanou maskou chladiče. Klasické jsou i chromované nárazníky a blikače vedle masky. Vše má odkazovat právě na koncept Chevrolet Corvette Nomad, jenž byl postaven na první generaci Chevrolet Corvette C1.

1954-Chevrolet-Corvette-Nomad
Koncept Chevrolet Corvette Nomad z roku 1954 | Foto: gmauthority.com

I zadní část si vzala inspiraci v tomto historickém modelu, přesto je tu více z moderního designu. Zadní svítilny jsou jednoduché, vystupují hodně do prostoru a prosklení je minimalistické. Zaujaly nás také perfektně zakomponované koncovky výfuku do nárazníku, tvořící jeden celek bez narušení hladkosti tvarů.

Uvnitř se z hlediska tvarů nic výrazně neměnilo, avšak zcela přepracováno je čalounění. Vše dostalo červenou barvu. Auto si ponechalo původní bohatou výbavu včetně dvouzónové klimatizace, vyhřívaných sedadel, audiosystému Bose, ale i head-up displeje a podobně. Jsou tu samozřejmě jen dvě sedadla, ale za nimi je prostorný kufr.

Pod kapotou je tradiční americký motor V8 s objemem 5,7 litru LS1-V8. Jeho 260 kW/350 koní na auto zcela dostačuje, navíc je tu manuální převodovka a pohon zadních kol, což zaručuje pořádnou zábavu za volantem. Předchozí majitel si ji ale moc neužil, protože auto má najeto jen 11 tisíc mil.

Přečtěte si také:  Temně černý, výkonný a prý i elegantní. Mansory představil svou verzi Bentley Flying Spur

A teď může být vaše, ale rozhodně není levné, ba právě naopak. Inzerát najdete zde a dočtete se v něm, že za tuto praktickou Corvette budete muset zaplatit bezmála 130 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu podle ČNB takřka 2,8 milionu korun.