V úpravách aut vlastně neexistují žádné hranice a jde nakonec o velikost bankovního konta a fantazie toho kterého úpravce. A ten, který upravil tenhle Chevrolet Camaro, měl oboje. Změnil vzhled a vyměnil motor. Místo V8 je pod kapotou monstrózní V12.

Původně poháněl tento Chevrolet Camaro z roku 1967 běžný americký vidlicový osmiválec, ale majitel auta Mike Heim z Quality Custom Rides z Lancasteru v Pensylvánii, že chce postavit opravdu speciální camaro. A to se mu vlastně nakonec asi povedlo.

Přečtěte si také:  Nezbylo na vás BMW M2 CS? Lightweight Performance pro vás mají řešení

Tohle auto vlastní Mike od svých 19 let a nějaké drobné úpravy na něm dělal pořád. Vše se ale změnilo v roce 2017 s výstavou SEMA Show. Tehdy totiž vznikla tahle věc, která má dveře otevírající se do protisměru, o několik centimetrů nižší střechu, leží břichem na zemi a má hodně zajímavé lakování.

 

To, co ale stojí za zmínku nejvíce, je nový motor. Tím je totiž V12. Ano, čtete správně: vidlicový dvanáctiválec. Jde o motor, který postavili bratři Mick a Shane Corishovi z Austrálie.

Motor se jmenuje „V12LS“ a používá dva hliníkové bloky z motoru LS1, což je osmiválec. Dva válce byly ale z každého motoru odstraněny. Sevření válců je 60° a celkový objem válců je 519 kubických palců, což je v přepočtu něco málo přes 8,5 litru. A dynamika autu rozhodně chybět nebude. Vždyť motor má působivých 727 koní a 847 Nm!