Tak tohle se opravdu nestává každý den. Na prodej je totiž fantastické, možná vůbec nejlepší sportovní auto historie, McLaren F1. Že nesouhlasíte?

Pak vám připomeneme, že McLaren F1 je vlastně čistokrevný sporťák, který se jen tak náhodou dostal na běžné silnice. Milují ho závodní jezdci, sběratelé, fanoušci, ale i celebrity. Mezi ty poslední jmenované řadíme i Rowana Atkinsona (Mr. Bean), který tohle auto vlastnil dlouhé roky. Dvakrát se mu ho podařilo nabourat, přičemž jedna z nehod se zapsala do historie výší škody, která nejdražší pojistnou událost v historii Velké Británie. Pojišťovna tehdy musela vyplatit 910 tisíc liber.

Ať už se k podeji po celém světě objeví jakýkoliv McLaren F1 v jakémkoliv stavu, jeho cena je vždy opravdu hodně vysoká. Je to vcelku pochopitelné, přeci jen jde o velmi unikátní kus automobilové historie. Ale cena žlutého modelu, který se do prodeje nyní chystá, bude zřejmě nevyčíslitelná. Tedy, nejspíše prostě bude záležet na tom, kdo nabídne víc. A ačkoliv se tu bavíme možná o opravdu astronomických částkách, zájemců podle nás bude dost.

Vůz, který bude na prodej, byl po vyrobení dodán úhledně zabalen do Japonska. A zde také stále stejně úhledně zabalen zůstal aniž by s ním někdo někdy jel. V tomhle autě totiž nikdy nikdo – kromě testovacích jezdců značky, kteří s ním najeli povinných 239 kilometrů – neseděl. Nový majitel k němu navíc dostane parádní výbavu, která se k vozu dávala při koupi. Jde o originální a dnes také velmi cenné hodinky Tag Heuer s vyrytým číslem karoserie, nářadí, nabíječku na autobaterii, náhradní volant a na zakázku vyrobený kufr.