hot-wheels-model (1)

Tenhle malý růžový model má milionovou hodnotu. Právě i kvůli své barvě

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Carscoops.com, instagram.com - 7. 12. 2020


Ženy sbírají kabelky nebo třeba boty, a muži tomu často nerozumějí, ale jen do chvíle než začnou také něco sbírat. Nejčastěji to bývají automobilové modely, které se snadno stanou vášní. Nejde jen o to za ty „hračky“ jen utrácet peníze. Když má takový sběratel štěstí, může se z něj díky vlastnictví jednoho jediného modelu stát milionář. A ten model přitom může být na první pohled úplně obyčejný, nezajímavý a až překvapivě maličký.

Právě to je případ svítivě růžového modelu Volkswagen „Beach Bomb“, který je prvním produktem spolupráce mezi značkami Volkswagen a Hot Wheels. Je to jako jednorožec mezi modely, který vznikl v měřítku 1:64. Poznat je hlavně podle umístění surfového prkna, čouhajícího ze zadní části autíčka. Kvůli tomu nemá moc dobrou stabilitu, což Hot Wheels u modelů pozdější výroby změnili. Navíc právě kvůli stabilitě, ale i kvalitě, byly změněny i výrobní materiály, které u těchto prvních kusů nebyly úplně na výši.

Model vlastní sběratel Bruce Pascal, který má celkem na 4000 modelů Hot Wheels a dalších 3000 kusů různého příslušenství. Ten také pro magazín Carsoops.com vysvětlil, proč je barva tohoto modelu tak zajímavá: „Už jsem tento model viděl ve fialovém, zeleném, červeném, modrém nebo zlatém provedení. Dokonce prý existuje jeden bez lakování. Ale růžovou verzi modelu je nesmírně těžké najít, protože většina autíček Hot Wheels byla určena pro mladé chlapce. A ti by si s růžovým autem hrát nechtěli. Proto bylo vytvořeno jen několik málo růžových kusů, které by mohly zaujmout i mladé dívky.“

Přečtěte si také:  Nový Jaguar F-TYPE oslavil světovou premiéru s malou pomocí od Hot Wheels

Na trh se ale verze se surfem, trčícím ze zadních partií auta nikdy oficiálně nedostala. A už vůbec ne růžová. Tyto testovací prototypy byly určeny pro zaměstnance Hot Wheels, nicméně dva kusy se dostaly i mezi sběratele. Teď už není možné zjistit, kdo je vynesl a za kolik je prodal. Majitel má modýlek pojištěn a kdykoliv jej půjčuje na výstavy, umístí ho do speciálního pouzdra, chránícího lak proti vyblednutí na denním světle. Bruce kdysi vlastnil oba, ale jeden prodal. Neprozradil za kolik, ale podle něj je dnes cena tohoto konkrétního modelu asi 150 000 dolarů, tedy přibližně 3,3 milionu korun.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek