Tenhle Ford GT přepsal rychlostní rekord neuvěřitelnou jízdou

Autor: Anina Russová - 26. 3. 2019


Zapomeňte na Bugatti, Ferrari, Koneigsegg. Zapomeňte na všechny možné i nemožné úpravy, které produkují velkou spoustu koní a následně také opravdu vysoké rychlosti. Místo toho se seznamte s Fordem GT z roku 2016, který je díky vskutku působivému stádu koní, v tuto chvíli nejrychlejším autem planety. A to oficiálně.

Ne, nemyslete si, že jde o nějaký super speciál určený jen pro závodní tratě. Tohle auto smí legálně na silnici, a to je na něm asi to nejzajímavější. A to přes to, že ho pohání stádo více než 2000 koní, které produkuje původní motor V8 o objemu 5,4 litru. Původní, ale samozřejmě notně upravený.

Na první pohled byste to do něj ale neřekli. Je to prostě „jen“ GT v typických barvách Gulf. A vypadá báječně. On ale i báječně jede. Majitel s ním už před pár lety atakoval rychlost 472.5 km/h. Už tehdy šlo o obrovský úspěch, ale stále mu to nebylo dost. Proto na autě nechal udělat několik změn a vydal se na cestu za pokořením rekordu ještě jednou.

Rekordní jízda proběhla na letišti Victoria Regional Airport v rámci akce Texas Mile. První jízda nedopadla tak úplně podle představ řidiče, ale ani celého jeho týmu. Teprve až druhá jízda ukázala, jak moc rychlé tohle auto opravdu je. Už během ¼ míle ukázal rychloměr 280 km/h. A pak to přišlo. Na konci testovací dráhy ukázaly přístroje rychlost 300,4 mph, tedy 483,44 km/h! A to už je nějaký ten fofr. A mimochodem, pokud vás to doposud nešokovalo, ještě přidáme jedno číslo.

Fordu na to, aby tuto rychlost atakoval stačila trať dlouhá jen 1,61 kilometru. Tak co, už jste šokovaní?

Je to skvělý úspěch jedné neobyčejné úpravy a jsme moc zvědaví, kdy, a hlavně kdo tuto hodnotu překoná v rámci produkčních vozů. Nabízí se McLaren, Aston Martin nebo třeba právě Koenigsegg. Ale na to si ještě budeme muset počkat. Zatím tedy přivítejme nejrychlejší auto světa. 😊

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru