Sprintovací speciály jsou všemožně upravená auta, většinou ale „běžných“ značek. Auto, které si můžete prohlédnout ve videu, takové ale není. Jde o velmi důkladně upravený Aston Martin DBS V8 s motorem s výkonem 2500 koní!

Svůj život tohle auto začalo jako docela „obyčejný“ Aston Martin DBS V8 v roce 1970. Při pohledu na auto ale nic původního prakticky vidět není. Karoserie byla předělána na novější model a ani pod kapotou nezůstalo nic tak, jak bychom čekali.

Původní 5,3litrový motor V8 s přibližně třemi stovkami koní totiž vystřídal mnohem větší big block Chevrolet V8. Jeho objem je 568 kubických palců, což je v přepočtu na litry 9,3! Motor je ale nově přeplňovaný obrovským turbodmychadlem a dostal i některé nové vnitřnosti, aby výslednou porci výkonu přežil. A je to opravdu potřeba, protože pod kapotou je nyní kolem 2500 koňských sil!

Sprint na čtvrt míle zvládne tohle auto za fantastický čas. V rámci videa, které bylo natočeno na závodní dráze Santa Pod Raceway, s ním jeho majitel Mark Todd zajel ten den nejlepší čas „jen“ 7,81 sekundy, přičemž cílem projížděl rychlostí 288 km/h. Jeho absolutní rekord je ale ještě o téměř sekundu lepší. Čtvrt míle dokázal tenhle Aston Martin ujet za dechberoucích 6,93 sekundy s cílovou rychlostí 325 km/h!

Mimochodem tohle auto stále může jezdit legálně po silnicích. Přihlášeno je ve Velké Británii a splňuje tamější předpisy.