techart-porsche-718-cayman-karbon

TechArtje znám stylovými úpravami vozů Porsche, mezi jeho nejnovější počiny patří karbonový program pro nová čtyřválcová Porsche řady 718 – tedy roadster Boxster a kupé Cayman.

Už pro ně sice kit před nedávnem představil, ale tentokrát přichází s karbonovými doplňky. Jde o drobnosti, které design parádně opepří, ale nijak zásadně ho nezmění.

Z karbonu jsou vyrobeny kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty pro přívod vzduchu k brzdám do předního nárazníku, před zadní kola, ale také třeba difuzor nebo přední spoiler. Lze si pak vybrat, zda bude karbon na dílech zalakován matným a nebo lesklým krycím lakem.

Oranžový vůz z fotek je navíc vybaven koly z nabídky TechArt. Jde o odlehčené 21″ disky Formula IV v černém lesklém laku. A nutno dodat, že tyto kontrastní prvky Caymanu opravdu sluší.

V nabídce ale samozřejmě nejsou jen díly, které auto změní po designové stránce, ale také ty, které jej vylepší po stránce techniky. Pro verze 718 Boxster S a Cayman S se nabízí kit s názvem: S1 Powerkit. Ten zvedá výkon o nezanedbatelných 50 koní a 60 Nm. Výsledkem je tak rovných 400 koní a točivý moment 480 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h se tak zkrátí na 3.9 sekundy, maximální rychlost se naopak zvýší na 296 km/h.