taxi protestní jízda

Taxikáři plánují další protest. Tentokrát masivnější

Autor: Anina Russová - 11. 10. 2017


Všichni, kteří každý den bojují s dopravní prostupností, respektive nepropustností, hlavního města Prahy, se musí připravit na další komplikace. Sdružení českých taxikářů plánuje další, masivnější a agresivnější blokádu dopravy ve městě. Nelíbí se jim totiž přístup magistrátu ke společnosti Uber, která pro taxikáře představuje velkou konkurenci.

Nebudeme tady hodnotit to, jestli Uber je nebo není nezákonný. Od toho ostatně máme jiné. Máme ale celkem jasný názor na počínání taxikářů. Těm totiž vadí, že po posledních protestech se magistrát v čele s Adrianou Krnáčovou rozhodl, že Uber zlegalizuje. Zatím se hovoří o tom, že úředníci zlegalizují používání aplikace místo taxametru, jak už to ostatně funguje například v Estonsku. V této aplikaci pak vidíte, kdo a jakým autem pro vás jede a kolik vás cesta bude stát. Na základě toho vy buď jízdu přijmete nebo ne. Jde vlastně jen o přijmutí moderní technologie do dosti zkostnatělého systému, který čerstvý vítr potřebuje jako sůl.

Magistrát Hlavního města Prahy ale v tuto chvíli hovoří o tom, že řidiči Uberu by následně měli mít auta označená a nesměli by využívat jízdní pruhy vyhrazené taxíkům a také by nesměli využívat taxikářská místa, takzvané „štafly“. Ačkoliv je to celkem zajímavé řešení hodně zamotaného problému, taxikářům se nelíbí. Ti nesmyslně tvrdí, že aplikace nefunguje v tunelech a podzemních garážích (fakt?!), že se přes ni bude snadno okrádat a že je nesmysl legalizovat něco, co ve většině okolních státech zakázali.

Takže to vlastně vypadá, že celá tahle taxikářská partička vůbec nechce legalizaci něčeho, co podle nich legální není a co znamená velkou konkurenci. Oni se prostě jen snaží udržet si tu svou zkostnatělou lobby, na kterou dosud nikdo neměl odvahu sáhnout. A k tomu, aby si jako malé děti svá práva vydupali, jsou ochotni vzít si jako rukojmí nás všechny. Podle mluvčího Sdružení českých taxikářů Davida Bednáře by se do dvou, maximálně třech týdnů měla odehrát další, masivnější protestní akce. Během té prý taxikáři zcela zablokují některé ulice, což se panu Bednářovi jeví jako skvělý nápad. Nám se zase jeví pan Bednář jako člověk, který si nevidí do pusy.

Jen doufáme, že policie a zástupci magistrátu na případnou nesmyslnou blokádu zareagují tak, jak jim nařizuje zákon a že to znovu neskonči jen u nečinného přihlížení.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru