taxi protestní jízda

Pondělní dopoledne bude pro pražské řidiče zkouškou trpělivosti. Zejména pro ty, kteří budou cestovat kolem pražského ruzyňského letiště. Svůj protest proti aplikaci Uber tam totiž chystají taxikáři. Jenže podpořit je chtějí i jejich brněnští kolegové.

I ti se totiž chystají na svoji protestní jízdu, která bude mít stejný průběh jako ta pražská. Taxikáři prostě pojedou pomalu a budou tím zdržovat silniční provoz. Podle vyjádření na facebookovém profilu Sdružení českých taxikářů ale vlastně nepůjde o zdržování provozu. „Cílem není zablokovat dopravu v Brně, ale ukázat naši podporu. Půjde tedy o poklidnou, pomalou (ale ne zdržující) jízdu,“ tvrdí sdružení, které stojí i za pražskou protestní jízdou. Vidím to ale jinak…

Brňané se musejí připravit na složitou situaci po trase, která bude kolem poledne startovat, ale i končit (kolem druhé odpoledne) na parkovišti Riviera. Odtud se taxikáři vydají po ulicích Poříčí, Opuštěná, Ostravská, Řipská, následovat bude průjezd areálem letiště Brno a cesta zpět.

Zajímavé ale je, že V Brně Uber své služby neabízet nemůže, předběžným opatřením mu to v v červenci zakázal krajský soud.

Ještě dodáváme pro připomenutí, že pražská protestní jízda má začít kolem desáté hodiny dopoledne v Lipské ulici v blízkosti Letiště Václava Havla. Odtud se kolona vozů taxi vydá rychlostí 15 km/h na Evropskou třídu a potom zpět k letišti.