Polaris Slingshot. Říká vám to něco? Pokud ano, je to v pořádku, pokud ne, pak vězte, že je to hodně zajímavá otevřená tříkolka s pohonem zadního kola, díky níž budete s okolním světem při jízdě velmi intenzivně propojeni.

Ví to i Tanner Foust, který si Polaris Slingshot vybral do svého nového videa. To je po vzoru Kena Blocka a jeho Gymkhany plné efektních, ale i efektivních driftů, spousty kouře od pneumatik a řvoucího motoru. Video se podle titulků natáčelo 21. prosince 2015 v Kalifornii. „Hřištěm“ pro důkladně upravený Polaris se staly ulice města San Diego.

Polaris Slingshot z videa má výkon více než 400 koní, což je oproti sériovým 173 koním docela slušný nárůst. Největší zásluhu na tom má přeplňování turbodmychadlem, to totiž sériové auto nemá. Zda je základ motoru před úpravou i po ní stejný, nevíme, jisté ale je, že v obou případech má shodný objem 2,4 litru a čtyři válce. Kromě posílení motoru dostala tato zběsilá tříkolka také nový podvozek a speciálně nastavené tlumiče, větší kotouče i vícepístkové brzdiče nebo také sportoví sedadla a další vybavení. Seznam úprav je poměrně dlouhý.

Tanner Foust s ním ale umí, což dokazuje po několik minut ve videu. Drifty jsou na centimetry přesné, například když najíždí v patrových garážích do nejvyššího patra. Však se podívejte sami.