škoda-scala-rs-2

Škoda již představila nový model s Scala. Prakticky okamžitě po jeho premiéře, která proběhla minulý týden v Tel Avivu, se internetem začaly šířit dohady o tom, jestli dá značka vzniknout také ostré verzi RS. Jakkoliv oficiálně nebylo nic potvrzeno, říká se, že Scale by se označení RS dotknout nemělo. Ovšem to neznamená, že se nemůžeme podívat na to, jak by novinka z mladé Boleslavi v kabátu RS mohla vypadat.

Díky šikovnosti ruského grafika, který se jmenuje Nikita Aksyonov, už začínáme tušit, že by verze RS modelu Scala hodně slušela. Nikita si jako předobraz pro svou tvorbu vzal mimo jiné koncept Vision RS, který Scalu předpovídal. K tomu přidal pár prvků, jenž z modelů RS známe, a výsledek je vcelku zajímavý.

Trochu nám vadí ten výrazný pruh na kapotě, ale jako celek to vlastně vůbec nevypadá špatně. Ovšem jakkoliv skalní fanoušci po Scale RS volají, v praxi by se rychle ukázalo, že pro těch pár zákazníků nemá žádný význam takový model vyvíjet a vyrábět. Ačkoliv technicky by Scalu bylo velmi snadné do ostré verze přetvořit. Vždyť auto stojí na platformě MQB A0, která dala vzniknout třeba Volkswagenu Polo GTI..

škoda-scala-rs-3