Až příliš často musí policisté řešit opilé řidiče a následky nehod, které způsobí. V případě, který se stal před několika málo dny na Orlickoústecku, je ale velmi specifický. Nejen, že řidiči v další jízdě zabránil náhodný svědek, který tak možná zachránil několik životů, ale při dechové zkoušce nadýchal řidič více než čtyři promile.

Je dost s podivem, že se řidič s takovou mírou alkoholu vůbec zvládl dostat do auta, nastartovat ho a někam odjet. Ještě více se tomu divíme s přihlédnutím k faktu, že ten, kdo seděl za volantem, ani nemá řidičák. Podle policie jde o cizince, který auto jen chvíli před natočením jeho jízdy ukradl. Vedle sebe měl ještě podobně „upraveného“ spolujezdce.

Faktem ale je, že jeho jízda rozhodně nebyla nijak jistá. Palubní kamera v autě, které jelo za ním, zaznamenala nebezpečné přejíždění do protisměru, extrémně pomalou a nerozhodnou jízdu a nakonec nečekané zastavení mezi dvěma jízdními pruhy. Vlastně se dost divíme, že se řidič zvládl trefit do svého výjezdu z kruhového objezdu.

Přečtěte si také:  Řidič s příliš hlučným výfukem i couvající opilec. Oba se marně pokusili ujet policejním hlídkám

Posádka auta, které celou dobu jelo za úplně opilou dvojící, se nakonec rozhodla zakročit. Ve chvíli, kdy Fiat Punto s opilou posádkou zastavilo, zabránila řidiči v další jízdě. To už měla na lince i policii, která nakonec řidiči ve zkráceném přípravném řízení sdělila obvinění z neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí až dva roky ve vězní.