kruhovy objezd velka británie

Takhle vypadá a funguje nejšílenější kruhový objezd Velké Británie

Autor: Anina Russová - 20. 9. 2017


Kruhové objezdy jsou praktické, přehledné a lehko pochopitelné. Pokud není řidič, který na něj vjíždí, úplná okurka, není těžké se z něj bezpečně dostat tam, kam potřebuje. Problém nastává leda ve chvíli, kdy řidiči zapomenou používat blinkry nebo si kruhového objezdu prostě nevšimnou. Ano, i to se stává…

Jak byste ale reagovali, kdybyste byli doslova vhozeni doprostřed obrovského kruhového objezdu, který je vlastně kombinací sedmi menších kruhových objezdů v jednom? Přesně tak, jak složitě to zní, tak to i vypadá. A nakonec to tak složité i je.

Takový kruhový objezd se nachází v anglickém Swindonu a podle zástupců města vlastně složitě jen vypadá. Ve skutečnosti jde ale prý o promyšlený systém spojení několika silnic, který si za dobu svého působení vyžádal prý jedinou vážnou nehodu.

Plynulost a bezpečnost provozu zde funguje na výbornou i proto, že řidiči zde jezdí opravdu pomalu a vzhledem k náročnosti objezdu si dávají dobrý pozor na to, co se děje kolem nich. Pokud byste z videa byli, ostatně stejně jako my, trošku v šoku, podívejte se na něj několikrát. To, co na první pohled působí jako organizovaný chaos, je ve skutečnosti dokonale synchronizovaný a přesný systém. Vážně.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek